Купувати генератори за програмою 50 на 50, коли частку коштів компенсує міський бюджет вже запропонував містянам мер Львова Андрій Садовий. Там приймають заявки від ОСББ.
Частково покривати витрати ОСББ на генератори готові і з бюджету столиці – в рамках програми енергоефективності.
Вагомою проблемою, яка не сильно мотивує жителів багатоповерхівок купувати генератори є їх дороговизна, каже директорка товариства «Енергопрестиж», яке обслуговує на Волині ОСББ Мар’яни Козик:
На один під’їзд ми можемо розглядати генератор потужністю хоча б 50 кВт. Він коштує орієнтовно 13 тисяч євро, а це понад 500 тисяч гривень. Загалом він споживатиме 15-18 літрів солярки за годину, якщо працюватиме на повну потужність. А якщо це помножити на ціну пального за літр, то його утримання вийде десь орієнтовно у 900 гривень за годину, – каже Козик.
Мовляв, для жителів, зморених відключеннями світла витрати на генератори – це квіточки, адже далі доведеться платити за їх обслуговування чималі гроші.
Читайте також: Ніхто не сповіщає про відключення води: киян застерегли від чергового фейку
Ще один варіант – придбання персонального портативного генератора на квартиру на 1,5-2 кВт по 700-1000 євро. Тоді його власники будуть самотужки купувати та доливати у нього пальне. Якщо гарно пошукати, індивідуально можна купити китайські генератори по 650 доларів за штуку, а також кращої якості з Європи за ціною від 800 євро і дорожче.
Якщо використовувати електроенергію без фанатизму, то 2 кВт на квартиру буде досить. Але тоді не можна буде вмикати обігрівачі-«дмухалки», бойлер, але на освітлення, камфорку електричної плитки, телевізор буде достатньо потужності. Чим менше ви його навантажуєте, тим менший розхід палива буде. На 2-2,5 кВт буде розхід пального десь до літра на годину. Загалом, чим потужніший двигун, тим більше він бере», – каже директорка товариства «Енергопрестиж».
Мар’яна Козик зазначає, що її невеличкий генератор на 7 кВт за день лише за увімкнене світло спалив 20 літрів солярки:
А тепер порахуйте скільки це в грошах.
- Мінусом такого обладнання буде сильний шум хору з 10-ти і більше генераторів в одному під’їзді багатоквартирного будинку, від якого буде не втриматися в хаті.
- Ще один недолік персонального опалення – якщо ваші сусіди не планують обігріватися настільки потужно, як ви, або вони взагалі виїхали з міста, як, скажімо, з Києва і зачинили двері на всі замки – доведеться гріти і за себе, і за того дядька, адже будівля буде охолоджуватися.
- Додаємо пожежонебезпеку техніки. Уявіть, як вам буде, знаючи, що в сусідстві живуть не надто пунктуальні та уважні люди-забудьки, які можуть залишити техніку без нагляду і спалити як свою квартиру, так і вашу поруч.
- Не вдасться з генераторами і ночувати – бо наглядати за ними у найхолодніші години доби близько 4 ранку навряд хто буде, як і слухати його тарабанення. Відтак, спати і так доведеться в холоді.
Раніше “ВК” розповідав, що член наглядової ради НЕК “Укренерго” Юрій Бойко в ефірі “Суспільного” повідомив: ситуація з електропостачанням може покращитися у 20-х числах липня завдяки двом факторам, які зменшать рівень енергоспоживання.