В Охматдиті вперше в Україні використали ендокапсулу для обстеження дитини

Автор: Любава Лисичкіна
20:36 12.04.2023

Мова йде про унікальну технологію для дослідження слизової тонкого кишківника.

В Охматдиті вперше в Україні використали ендокапсулу для обстеження дитини
Світлодіодне освітлення
 Про це повідомили в Охматдиті.
 
Ендоскопія за допомогою капсули — це технологія, яка дозволяє побачити слизову оболонку тонкого кишківника, оскільки іншими методами досліджень побачити її зміни неможливо. Дослідження проводиться за допомогою камери у вигляді маленької капсули. Її застосування можливо навіть у маленьких дітей (віком від 2 років).
 
Показанням для дослідження за допомогою ендокапсули є шлунково-кишкова кровотеча та анемії нез`ясованої етіології; підозра на поліпи або новоутворення в тонкій кишці; судинні мальформації; підозра на хворобу Крона, тощо.
 
Зазвичай пацієнти самостійно ковтають капсулу, як звичайну таблетку, запиваючи ковточком води. У випадках, коли самостійно пацієнт проковтнути капсулу не може, її можна опустити в дванадцятипалу кишку за допомогою ендоскопа, при цьому пацієнт спить під пильним наглядом анестезіологів і не відчуває дискомфорту.
 
Протягом дослідження пацієнт може стрибати, ходити, бігати, сидіти, лежати, грати. Через годину від проковтування капсули, вже можна пити, а через три – їсти. При цьому пацієнт перебуває в стаціонарі під наглядом кваліфікованих лікарів і сестер.
 
Першим пацієнтом став хлопчик 12 років, у якого ендоскопічно визначались зміни слизової верхніх та нижніх відділів шлунково-кишкового тракту та дихальних шляхів, що більш характерно для хвороби Крона. Однак, гістологічно чітких даних на користь того чи іншого виду запальних захворювань кишківника не виявлялось.
 
За допомогою капсули вдалось побачити зміни слизової тонкого кишківника, а саме афти та рубці. Саме дослідження за допомогою ендокапсули допомагає виявити патологію тонкої кишки, в той час, коли іншими методами це зробити не можливо.
 
Ендокапсули є абсолютно безболісним та безпечним для пацієнта, адже капсула є одноразовою, під час дослідження капсула проходить самостійно шлунково-кишковий тракт і виходить природнім шляхом.
 
До слова, у Києві створюють єдиний електронний кабінет дитини.

Великий Київ у Google News

підписатися