В Охматдиті оперували 16-річну дівчину з рідкісною вадою – подвоєнням шлунково-кишкового тракту

Автор: Любава Лисичкіна
18:43 03.04

Дівчинка поступила зі скаргами на хронічний біль у животі та тошноту, і потрапила на операційний стіл: лікарі Охматдиту діагностували та прооперували вроджену ваду розвитку дванадцятипалої кишки у дитини.

В Охматдиті оперували 16-річну дівчину з рідкісною вадою – подвоєнням шлунково-кишкового тракту Фото: ілюстративне
 Про випадок розповіли в  НДСЛ «Охматдит», куди звернулись батьки дівчини, яка все життя скаржилась на наявність болю в животі.
 
Виявилося, що ще з раннього дитинства лікарі підозрювали наявність у дитини порушення роботи шлунково-кишкового тракту. Діагноз звучить як діагноз «вроджена вада розвитку: кістозне подвоєння низхідної частини дванадцятипалої кишки. Перфорація подвоєння». Довгий час вона приймала антисекреторну терапію, проте вона не дала бажаного результату, а біль повертався.
 
В Охматдиті лікарі провели ряд досліджень і виявили рідкісний варіант вроджених вад розвитку: подвоєння шлунково-кишкового тракту. Підлітку терміново необхідна була операція, адже 
при ревізії органів черевної порожнини виявили імбібовану та запальну тканину.
 
Патологія потребувала складного оперативного доступу та якомога кращої візуалізації для хірургів, яку досягли за допомогою ретрактора. Таку ретракторну систему можна підлаштувати під будь-який доступ під час оперативних втручань. Крім того, вона менш травматична в порівнянні з іншими.
 
Операція пройшла успішно. Вже за два тижні післяопераційного періоду та реабілітації щасливу дитину виписали додому.
 
До слова,  кардіологи екстрено рятували маля з Вінниці з рідкісним діагнозом.

Великий Київ у Google News

підписатися