Діагноз рідкісний і без операції шанси на життя – малі: кардіологи екстрено рятували маля з Вінниці

Автор: Любава Лисичкіна
21:22 02.04

На жаль, цей діагноз практично неможливо побачити на ультразвуковому дослідженні до народження дитини. Але після народження, якщо діагностовано цей синдром, то потрібно негайно оперувати.

Діагноз рідкісний і без операції шанси на життя – малі: кардіологи екстрено рятували маля з Вінниці
Незвичний кашель, холодні ручки та блідість. Саме ці симптоми спонукали молоду маму звернутися до лікарні у Вінниці. Проте діагностувати хворобу вдалося не одразу. Під час одного з медичних оглядів фахівцями Інституту Амосова у Вінниці,  доктора медичних наук Ярослав Труба запідозрив у дитини Синдром Бланда — Уайта — Гарланда. Після додаткових досліджень діагноз підтвердився і маленьку Стеллу екстрено реанімобілем було доправлено до Інституту.
 
Дитина була у край важкому стані. Фракція викиду лівого шлуночка була 17 при нормі 70. Не можна було втрачати час, і вже на другий день дитині провели операцію. Це було класичне аномальне відходження лівої коронарної артерії від легеневої. Діагноз рідкісний і без операції шанси на життя — малі.
 
Операція пройшла успішно.  У дитини скоротливість шлуночка вже покращилася до 40 і буде поступово відновлюватися до норми. Лікарі ще раз наголошують на тому, що цей випадок – приклад того,  як же важливо вчасно діагностувати хворобу.
 
До слова, майже три десятки комунальних медзакладів підключили до Реєстру тергромади Києва.

Великий Київ у Google News

підписатися