В Обухові лікарі без зарплати. Райрада відмовляється співпрацювати з міською

15:05 07.05

З 1 квітня стартував другий етап медреформи, а це означає, що всі заклади вторинної медицини переходять на систему фінансування за договорами через Нацслужбу здоров’я. Обухівська районна поліклініка та стоматологічна поліклініка також уклали ці договори, але суми не покривають видатків на їх утримання, не вистачає навіть на зарплату. Проте, Обухівська райрада відмовляється співпрацювати у вирішенні цього питання з міською радою.

В Обухові лікарі без зарплати. Райрада відмовляється співпрацювати з міською

Про це йдеться в статті секретаря Обухівської міської ради, депутата Сергія Клочка, яка опубликована на Facebook-сторінці міського голови Олександра Левченка. Зазначається, що міська Рада готова до співфінансування районних медичних закладів за умови рівних прав власності, але поки що питання залишається відкритим.

За словами Клочка, спільне заснування такого підприємства дало б змогу раціонально використовувати наявні матеріальні та фінансові ресурси, забезпечити надання якісної медичної допомоги мешканцям міста та району.

В цьому році міський голова зустрічався і пропонував голові райради Ларисі Ільєнко створити спільне комунальне некомерційне підприємство, але вона відмовила. Районна рада самостійно створила Комунальні некомерційні підприємства – Обухівську центральну районну лікарню та Обухівську районну стоматологічну поліклініку. На даний час виділених коштів цим підприємствам не вистачає навіть на зарплати медпрацівникам, що може потягнути за собою різке скорочення штату. І районна рада звернулися до депутатів Обухівської міської ради з проханням допомогти у фінансуванні даних закладів.

На засіданні міської ради, яка відбулася 30 квітня, депутати створили робочу групу для вивчення питання фінансування закладів медицини. 4 травня відбулося спільне засідання робочих груп міста та району, на якому представники районної ради вимагали, щоб міська рада надала фінансову допомогу 7 млн. грн. для виплати зарплати медикам. Але згідно вимог Бюджетного Кодексу, міська рада не має права виділяти кошти підприємству, якщо не є його засновником, тому надання фінансової допомоги районній лікарні можливо лише при створенні спільного підприємства.

Реакція була негативною, голова райради заявила, що за рахунок коштів районного бюджету були виконані ремонтні роботи на загальну суму до 107 млн. грн. При умові, що міська рада компенсує районній раді 50% коштів, тільки тоді районна рада дасть згоду на створення спільного підприємства. Позиція не зрозуміла, тим більше, що завершується процес децентралізації, вже створена Обухівська міська об’єднана територіальна громада, до якої приєдналися Нещерівська та Дерев’янська сільські ради. У процесі приєднання Красненська сільська рада. До виборів 25 жовтня можуть приєднатися всі села згідно перспективного плану. Районної ради, як такої, може не бути. Що чекати?”, – зазначає Клочко.

загрузка...

Крім того, в 2017 році Обухівська районна лікарня перереєструвала себе як платник податків в м. Українка, і таким чином припинила сплачувати до міського бюджету Обухіва податок з доходів фізичних осіб. За три роки в бюджет міста не надійшло близько 9 млн. грн. даного податку, які в ті роки додатково були б спрямовані на потреби лікарні.

Міська рада готова виділяти кошти на реконструкцію, модернізацію, придбання необхідного обладнання. забезпечення достойних умов праці медичних працівників для того, щоб мешканці громади отримували висококваліфіковану медичну допомогу. На жаль, на сьогоднішній день у райради немає бажання порозумітися та співпрацювати з міської радою у вирішенні спільних питань щодо збереження здоров’я громадян”, – резюмував секретар Обухівської міської ради.

Днями голова МОЗ Максим Степанов заявив, що за вимоги президента другий етап медичної реформи призупиняється. В Обухівській раді також сподіваються, що влада внесе відповідні коригування в цю реформу і запустить новий механізм, який покращить стан нашої медицини.

Читайте також: Щоб уникнути закриття 332 лікарень, медреформу модифікують (СПИСОК ЗМІН)

Нагадаємо, раніше протестували також медики лікарні №8 – персонал скаржився на низькі заробітки. Проте, Кличко звинувачує у ситуації головного лікаря. Медики цього закладу не отримали доплат, тому що його керівник не надав до Департаменту охорони здоров’я інформацію про лікування хворих на COVID-19 у цій лікарні.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...