Щоб уникнути закриття 332 лікарень, медреформу модифікують (СПИСОК ЗМІН)

11:52 05.05.2020

Наразі медична реформа у її нинішньому вигляді означає звільнення близько 50 тисяч медпрацівників та закриття 332 лікарень. Тому МОЗ модифікує її, від чого виграють як медики, так і пацієнти.

Щоб уникнути закриття 332 лікарень, медреформу модифікують (СПИСОК ЗМІН)

Про це повідомив на брифінгу глава МОЗ Максим Степанов. 

Якщо нічого не змінити, то масове звільнення призведе до катастрофічного зростання смертності, стрімкого поширення таких хвороб, як туберкульоз. Доступ мільйонів українців до нормального медзабезпечення буде ускладнено”, – зазначив Степанов.

Серед основних змін:

  • Усі заклади охорони здоров’я, які надають спеціалізовану та високоспеціалізовану медичну допомогу, отримують фінансовий ресурс з державного бюджету не менше, ніж в 2019 році.
  • З 1 червня за Державною програмою медичних гарантій будуть додатково фінансуватися нові пакети (первинна медична допомога; екстрена медична допомога; гострий інфаркт міокарда; гострий мозковий інсульт у стаціонарних умовах; а також 4 пакети для лікування COVID-19).
  • З 1 липня буде підвищена заробітна плата медикам (на це потрібно додатково 11 млрд грн).
  • З 11 травня почнеться детальна експертиза всієї медичної інфраструктури, щоб визначити спроможність та ефективність госпітальної мережі.
  • З 11 травня МОЗ розпочинає розробку і затвердження нових державних стандартів надання медичної допомоги із залученням науковців та провідних фахівців галузі.
  • З 2021 року будуть функціонувати нові медичні тарифи, які будуть ґрунтуватись на ринкових заробітних платах для працівників галузі та якісних стандартах надання медичних послуг.

Читайте також: Місто відшкодує затрати на поховання померлих від COVID-19

Нагадаємо, станом на 5 травня в Україні 12697 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 316 летальних, 1875 пацієнтів одужало. За добу зафіксовано 366 нових випадків та 13 смертей.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...