В Національному заповіднику “Софія Київська” відкривається виставка про війну

Автор: Любава Лисичкіна
20:52 30.06

Голос війни може відчуватися і в цілком мирних, на перший погляд, творах – як от архітектурних замальовках, драматизм і нервовість ліній яких говорять про схвильованість і тривогу, про перенесення емоцій від побаченого на образи барокових святих чи пластику київських будівель.

В Національному заповіднику “Софія Київська” відкривається виставка про війну
Як повідомили в Національному заповіднику “Софія Київська”  виставка відкривається 5 липня і має назву  “INTER ARMA. Мистецтво під час війни”
 
Дана виставка – це спроба попередньо оцінити мистецькі реакції на перші тижні і місяці війни, події і сюжети, які виділяють з потоку пережитого художники. Роботи, представлені в  залах, можна доволі умовно поділити на кілька груп. В одних художники осмислюють свій безпосередній досвід зіткнення з війною (перебування в окупації чи прифронтовій зоні, евакуація), в інших – підхоплюють, освоюють і ретранслюють меседжі медіа. В третіх – намагаються трактувати події в міфопоетичному ключі.
 
*INTER ARMA – перша частина афоризму Ціцерона про те, що “Під час війни закони мовчать”. Пізніше на його основі виникло прислів’я “Коли говорять гармати, музи мовчать”.
 
Учасники виставки: Андрій Богомолов, Наталя Герасименко, Віктор Дейсун, Дарія Добрякова, Олександра Кирилова, Павло Кирилов, Лариса Кириченко, Ганна Лук’яненко, Маріанна Маслова, Оксана Одайник, Юлія Скрипка, Владислав Яворський, Ілля Яровий.
 
До слова, проект реставрації Андріївської церкви переміг на European Heritage Awards.

Великий Київ у Google News

підписатися