Проект реставрації Андріївської церкви переміг на European Heritage Awards

Автор: Марія Супрун
20:43 30.06

Європейська комісія та Європа Ностра щойно оголосили переможців премії European Heritage Awards / Europa Nostra Awards 2022 року, що фінансується програмою ЄС «Креативна Європа».

Проект реставрації Андріївської церкви переміг на European Heritage Awards

Як повідомляє Мінкультури, цього року, коли відзначається 20-та річниця найпрестижніших європейських нагород у сфері культурної спадщини, були нагороджені 30 видатних досягнень у галузі спадщини з 18 європейських країн у п’яти категоріях.

Так, у категорії «Охорона культурної спадщини та її адаптивне повторне використання» перемогла Андріївська церква у Києві. Ця комплексна і добре задокументована реставрація повернула народу України пам’ятку, яка має значну культурну та духовну цінність.

Крім того, було відзначено свято вишиванки. Воно починалося як студентське та перетворилося на щорічне свято, що відзначається на міжнародному рівні і допомагає зберегти культову українську вишиванку як важливий елемент спадщини українського народу. Саме тому цей проєкт отримав відзнаку у категорії «Залучення громадян та підвищення обізнаності».

Нагадаємо, український бармен вперше в топ-100 найвпливовіших людей барного світу.

Великий Київ у Google News

підписатися