В Національному музеї Тараса Шевченка можна буде побачити ангелів-охоронців України

Автор: Любава Лисичкіна
16:22 02.07.2022

У творчому циклі художниця використовує аналогії та метафоричні образи – “Янгол Перемоги”, “Янгол Відродження”. Художниця звертається до манери візантійської школи іконопису, відтворюючи захисні образи, характерні для українців.

В Національному музеї Тараса Шевченка можна буде побачити ангелів-охоронців України

Як зазначається, мова йде про художницю Оксану Фурсу та її серію робіт “Між небом та землею”. Серед образів на картинах – ангели-охоронці України.Полотна представлять на виставці з 5 по 31 липня у Києві в Національному музеї Тараса Шевченка.

У творчому циклі художниця використовує аналогії та метафоричні образи – “Янгол Перемоги”, “Янгол Відродження”. Фурса звертається до манери візантійської школи іконопису, відтворюючи захисні образи, характерні для українців.

Основою виставки стане інсталяція з муляжів протитанкових їжаків, наближених до оригіналу. На “їжаках під різними ракурсами і освітленням демонструватимуться дві колекції: “Яблунево-медова казка” та “Між небом та землею”. Більшість картин створені з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Позитивна, яскрава, добра та світла колекція “Яблунево-медова казка”, яка символізує мир, добро й щедроти української землі, та метафізична “Між небом та землею”, яка звертається до захисних духовних образів, не випадково опинилися поруч. Це ілюстрація того яким непостійним і вразливим може бути світ навколо нас. “Благословіння Богородиці”, “Янгол перемоги”, “Янгол відродження”, “Крила Георгія Побідоносця” підносять нас до духовних витоків сили українського народу, бо Україна завжди під захистом світлих сил!” – розповіла Оксана Фурса.

Доповнять експозицію цифрові копії пʼяти робіт Марїї Приймаченко, надані з фонду Національного музею Тараса Шевченка – своєрідний символ зв’язку мистецьких поколінь.

На відкритті виставки відбудеться символічна акція “Крила єдності”. В центрі залу буде розташований мольберт з білими барельєфами крил, створених з порцеляни. Кожен з присутніх зможе долучитися до акції, намалювавши на цьому полотні і висловити свої емоції. Готову роботу, завершену художницею, продадуть на благодійному аукціоні.

Після Києва виставку планують показати у країнах ЄС, США, Канаді, Казахстані, Азербайджані.

Довідково: Оксана Фурса відома перш за все серіями робіт у стилі фолкарт. Її колекція “Яблунево-медова казка” 2014 року стала візитівкою художниці. На картинах – мотиви народних казок у фантазійному світі дивних тварин і рослин.

До речі, в Національному заповіднику “Софія Київська” відкривається виставка про війну.

Великий Київ у Google News

підписатися