В МВС розповіли про специфіку ДРГ у Києві на початку війни та про дієвий спосіб нейтралізації

Автор: Володимир Хлєбников
20:43 17.07.2022

В перші дні повномасштабного вторгненні РФ в Україну Національна поліція зафіксувала велику концентрацію мобільних телефонів з російськими номерами навколо об’єктів критичної інфраструктури, об’єктів оборонного значення, навколо урядового кварталу в Києві.

В МВС розповіли про специфіку ДРГ у Києві на початку війни та про дієвий спосіб нейтралізації

Про це розповів перший заступник міністра внутрішніх справ України Євгеній Єнін.

За його словами, в перші дні війни підрозділи Національної поліції вдалися до досить простого прийому – відстежували телефони з російськими номерами, які світяться на території України.

Дуже цікавим було з’ясувати велику концентрацію саме таких мобільних з російськими номерами навколо об’єктів критичної інфраструктури, навколо об’єктів оборонного значення, навколо урядового кварталу, навколо, скажімо так, резиденцій духовних лідерів української нації, і значна частина диверсантів тоді була нейтралізована, затримана“, – сказав Єнін в інтерв’ю Укрінформу.

Він зазначив, що з розвитком військової кампанії змінювався характер дій диверсійно-розвідувальних груп.

Ми всі пам’ятаємо бій, який наші захисники дали ДРГ в районі метро «Берестейська»; ми пам’ятаємо спроби вчинення терористичних актів у Києві, ми бачили диверсантів, які вилазили з каналізаційних люків. Дуже приємно, що нашими головним помічником стало цивільне населення, яке проявляло і пильність, і небайдужість. З перших днів війни на наші гарячі лінії ми отримали понад три мільйони дзвінків, які свідчили про ті чи інші підозрілі дії, і завдяки яким ми виявили тих чи інших осіб, які виявилися чужинцями. Здебільшого вони поселились у квартирах за декілька тижнів чи за місяць до початку широкомасштабної агресії, поводили себе нетипово, говорили з відповідним акцентом, розпитували шляхи тощо“, – розповів заступник керівника МВС.

Читайте також: В МВС повідомили про затриманих у Києві диверсантів

Надалі правоохоронці виявляли велику кількість міток і маршрути, нанесені люмінесцентною фарбою, які вели до урядового кварталу. Змінювався характер дій противника, очевидно, що росіяни розраховували взяти Київ наскоком, вчинити ту чи іншу терористичну акцію десь в серці Києва, зазначив Єнін.

“Сьогодні більше ми стикаємося з пособниками ворога, які коригують вогонь, які інформують про пересування військової техніки чи підрозділів Збройних Сил. Встановлювати таких диверсантів допомагають блокпости, комендантська година і навіть інструменти штучного інтелекту, які мають на своїх планшетах наші поліцейські“, – повідомив він.

За його словами, на сьогодні поліція має величезну фотобазу осіб, які в той чи інший спосіб пов`язані з Росією та окупацією, з незаконними збройними формуваннями «ДНР/ЛНР».

Ми бачимо на сьогодні велику кількість інсинуацій навколо можливого більш активного втручання Білорусі у військову кампанію на боці РФ і, безумовно, понад тисяча працівників кримінальної поліції, які об`єднані у 123 спеціальні групи, щоденно несуть свою службу з тим, щоб виявляти і в разі виявлення знешкоджувати підозрілих осіб. Це є підслідністю Служби безпеки України, тому понад 95% таких осіб, яких ми затримуємо, підозрюючи їх у диверсійно-розвідувальній діяльності, передається до органів СБУ – і робить це саме Національна поліція“, – додав перший заступник міністра.

Як писав “ВК“, журналісти завдяки селфі ідентифікували окупанта, який чинив звірства на Київщині.

Читайте також: СБУ викрила понад 160 ворожих ДРГ і повідомила про підозри тисячі зловмисників

Великий Київ у Google News

підписатися