В метрополітені пояснили, чому не пропустили чоловіка в інвалідному візку

Автор: Марія Супрун
17:49 06.09

Днями в мережі потрапило відео, як чоловіка в інвалідному візку не пускають в метро на станції “Почайна”. Це викликало обурення киян. В метрополітені пояснили, чому не пустили чоловіка в підземку.

В метрополітені пояснили, чому не пропустили чоловіка в інвалідному візку

Як розповіла в одному з коментарів під постом заступниця директора “Київського метрополітену” Наталка Макогон, чоловік був без маски та відмовився від супроводу, який є обов’язком за правилами метро.

“Ми в курсі ситуації. Пасажир відмовлявся від необхідного супроводу, а також не дотримувався маскового режиму. Механізм перевезення пасажирів з інвалідністю відпрацьований з Асамблеєю людей з інвалідністю”, – зазначила вона.

Зазначимо, що наразі лише 14 станцій (всього їх 52) київського метрополітену повністю пристосовані для пересування осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, а саме: «Червоний хутір», «Бориспільська», «Вирлиця», «Теремки», «Іподром», «Виставковий центр», «Васильківська», «Голосіївська», «Деміївська», «Дарниця», «Лісова», “Лівобережна”, “Святошин”, “Сирець”. Усі ці станції обладнані пандусом, ліфтами та підйомними пристроями. Нажаль, “Почайна” до них ще не входить.

Самостійно скористатись входом/виходом особам з інвалідністю, що користуються візками, можливо на станціях: “Вокзальна”, “Університет”, “Арсенальна”, “Політехнічний Інститут”, “Хрещатик” та “Золоті ворота”. На інших станціях людина на візку самостійно пройти не може, їй надається супровід.

Для цього пасажирові необхідно подзвонити за номером (044) 238-55-11, але не пізніше як за годину до запланованої поїздки. Пасажир повинен повідомити дату, час і маршрут прямування у метрополітені для організації супроводу.

Нагадаємо, 4 вересня чоловіка в інвалідному візку, який їхав на футбольний матч, не пустили в київське метро (ВІДЕО).

Великий Київ у Google News

підписатися