Про це розповіли заступник міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Тимур Ткаченко та голова КОВА Руслан Кравченко.
Мешканці Українки міста неодноразово скаржилися на відсутність сховища. Але в Українці дуже близько до поверхні розташовані ґрунтові води, тож облаштувати повноцінне підземне укриття – проблема. Тому меру Українки рекомендували шукати альтернативу.
Сучасну захисну споруду цивільного захисту площею 634 кв. м збудували за 5 місяців. У ній встановили потужну вентиляцію, є резервне живлення, яке дає до 48 годин безперебійної роботи.
Всі скляні елементи захищені бронебійною плівкою, наявні інклюзивні входи до укриття. Вміщує укриття до 600 осіб, що дасть змогу забезпечити очне навчання учнів у 2 зміни.
Це укриття має подвійне призначення. Під час повітряних тривог його використовуватимуть для захисту населення. В інший час у приміщенні діти займатимуться спортом. Відповідно облаштована й територія біля сховища. Там встановили майданчик типу “Воркаут”. Крім того, на даху будівлі є майданчик для гри в баскетбол та волейбол.
Після сигналу “Повітряна тривога” двері сховища відкриваються автоматично.
Ще одне сучасне укриття в Українці планують відкрити до кінця цього року.
Читайте також: Укриття – це не завжди дорого: у Києві за 2 млн грн облаштували сховище з кімнатами для навчання і спортзалом
Нагадаємо, нещодавно в Юрівському ліцеї Гатнянської громади також відкрили укриття подвійного призначення, яке вміщує 700 осіб одночасно.