В Києві затримали ветеранку АТО. Кажуть схожа на конвоїра “параду полонених” (ФОТО)

16:18 20.01

В Києві поліція затримала ветеранку АТО/ООС Вікторію Котеленець (позивний «Фортуна»), яка прийшла в Міністерство ветеранів оформити посвідчення учасника бойових дій. У поліції впевнені, що вона конвоювала українських військових на «параді полонених» в окупованому Донецьку влітку 2014 року. Але захисники кажуть, що вони лише схожа на терористку «ДНР».

В Києві затримали ветеранку АТО. Кажуть схожа на конвоїра “параду полонених” (ФОТО) Фото: Зліва терористка "днр", з правого боку - ветеран АТО Вікторія Котеленець

Про затримання Вікторії Котеленець повідомили у Facebook народний депутат від «Європейської Солідарності» Яна Зінкевич, а також доброволець Олена Білозерська.

«Віка приїхала до Києва, щоб отримати в Міністерстві ветеранів посвідчення УБД. Там її і затримали. Далі відразу повезли в суд на обрання запобіжного заходу. Місце і час судового засідання, як і те, який суд обиратиме запобіжний, тримають в таємниці. Швидше за все, за станом на зараз суд вже відбувся. Що присудили – не знаю не лише я, але й близькі родичі Віки», – написала Білозерська.

Згодом стало відомо, що Вікторію засудили до тримання під вартою, вона в Лук’янівському СІЗО.

Вона уточнила, що Вікторія воювала в лавах «Правого сектора», а її чоловік – лейтенант Збройних сил України. Подружжя виховує двох дітей, молодшій доньці – майже півтора року.

Білозерська підкреслила, що Вікторію неодноразово допитували в СБУ з приводу цих фото, і щоразу переконувались, що на фото не вона. В 2014 році Котеленець носила коротку стрижку, і у неї було темне волосся. А конвоїр з параду – білявка з довшим волоссям.

На першому фото: Вікторія Котеленець у Широкиному в 2016 році. На другому фото – проросійська бойовичка у 2014 році конвоює наших полонених.

«Ми всі добровольці, які були в «Правому секторі», знаємо її і її чоловіка також ветерана з 2014 року. Який до біса сепаратизм? У комісії з надання статусу УБД є представники всіх структур, наприклад МВС і СБУ. Тобто на етапі надання статусу ніяких претензій не було, а тепер раптово такі обвинувачення?», – обурилася Яна Зінкевич.

Нагадаємо, 24 серпня 2014 року терористи по «ДНР» провели в центрі Донецька колону з 50 українських військовополонених і цивільних заручників в супроводі озброєних конвоїрів. У лютому 2020 року СБУ заочно оголосила підозру організаторам «параду» в Донецьку. Їм інкримінують участь в незаконних збройних формуваннях і жорстоке поводження з військовополоненими.

Великий Київ у Google News

підписатися