В Києві відбудеться допрем’єрний показ драми «ШТТЛ»: заради зйомок збудували ціле містечко у передмісті

Автор: Любава Лисичкіна
21:49 23.10.2023

Прем’єра фільму пройде у форматі великого культурного заходу, який включатиме в себе показ стрічки, зустріч із творчою групою, а також фотовиставку «Зниклий світ» від Меморіального Центру Голокосту «Бабин Яр».

В Києві відбудеться допрем’єрний показ драми «ШТТЛ»: заради зйомок збудували ціле містечко у передмісті
Світлодіодне освітлення
Як розповіли в Держкіно, захід пройде 25 жовтня. Гостями заходу стануть дипломати, представники посольств, провідні культурні та громадські діячі. 
 
У стрічці спільного виробництва України та Франції розвивається драматична історія єврейського поселення на кордоні України та Польщі – на Львівщині. Увесь фільм охоплює одну добу 21 червня 1941 року напередодні вторгнення фашистів на територію України.
 
Історична драма «ШТТЛ» є першою українською стрічкою, яка знята за технологією одного кадру (коли глядач не бачить монтажних склейок), у копродукції з французькими партнерами.
Фільм триває 114 хвилин і створений у монохромній тональності.
 
Спеціально для зйомок команда збудувала ціле містечко на Київщині. Тут на території села Ровжи звели 18 об’єктів, ринкову площу та єврейське кладовище з кам’яними надгробками. Крім того, в новозбудоване містечко привезли шість автентичних 100-річних дерев’яних будинків з Житомирської та Чернігівської областей. А відтворену дерев’яну синагогу вручну розписали художники-реставратори за збереженими ескізами, дотримуючись релігійних канонів.
 
У майбутньому команда фільму планує передати локацію місцевій громаді, яка зможе перетворити його на музей.
 
В українських кінотеатрах фільм «ШТТЛ», створений за підтримки: Державного агентства України з питань кіно, Ukrainian Producers Hub, Forecast Pictures у партнерстві з Apple Tree Vision, можна буде побачити з 26 жовтня.
 Фільм створено .

Великий Київ у Google News

підписатися