В Києві реорганізують спецбудинки для ветеранів – деталі

Автор: Марія Супрун
12:39 24.09

Депутати Київради підтримали рішення про реорганізацію Спеціалізованих будинків для ветеранів війни та праці, громадян похилого віку та осіб з інвалідністю на вулицях Їжакевича, 3 та М. Котельникова, 32/11 шляхом приєднання їх до Спецбудинку на вул. Будищанській, 4.

В Києві реорганізують спецбудинки для ветеранів – деталі

Про це повідомила заступниця голови КМДА Марина Хонда.

«Потреба реорганізації полягає передовсім у тому, що необхідно раціоналізувати використання матеріальних ресурсів, вдосконалити управління закладами, які належать до комунальної власності територіальної громади міста Києва. Наприклад, Спецбудинок на вул. Їжакевича, 3 надавав лише приміщення для проживання, а інші два Спецбудинки – ще й соціальні послуги, відповідна інфраструктура для надання медичних послуг. Громадяни, які проживають у таких Спецбудинках, потребують не лише приміщень для проживання, а часто і стороннього догляду, допомоги в побутових речах, медичної допомоги. Тому ми розробили відповідний проєкт змін, який дозволить всім Спецбудинкам надавати такі послуги», – зазначила Хонда.

Також затверджено нове Положення про Спецбудинок на вул. Будищанській, 4. Відповідно до нового Положення, Спецбудинок є закладом, який надає соціальні послуги, і крім приміщень для проживання, має також приміщення для служб соціально-побутового призначення та медичного обслуговування. Спецбудинок на вул. Будищанській, 4 визначено правонаступником всього майна, всіх прав та обов’язків Спецбудинків на вул. Їжакевича, 3 та вул. Котельникова, 32/11.

Крім того, нове Положення визначає всі права та зобов’язання його мешканців, окреслює сфери фінансово-господарської діяльності, затверджує його структуру.

У Спеціалізованих будинках на сьогодні проживає 165 осіб. Прийняте рішення не лише зберігає права мешканців Спецбудинків на зайняті ними квартири, а й суттєво покращить якість соціальних послуг, які вони отримують, запровадить механізм перерозподілу навантаження на соціальних та медичних працівників, дасть можливість поліпшити матеріально-технічну базу закладів та матеріальне забезпечення персоналу тощо.

Нагадаємо, у Києві створять два сучасних центри для реабілітації осіб з інвалідністю – Марина Порошенко.

Великий Київ у Google News

підписатися