В Києві налічується понад 150 муралів: який район найбільш розмальований

11:19 08.12.2020

На законодавчому рівні питання встановлення муралів досі не врегульоване, але це не заважає вуличним митцям прикрашати похмурі стіни будинків Києва.

В Києві налічується понад 150 муралів: який район найбільш розмальований

Про це повідомили у районних держадміністраціях Києва на запит видання “Радіо. Свобода”.

Так, Дарницький район є рекордсменом за кількістю настінних зображень – 42 мурали. Вісім з них було намальовано на станції метро “Осокорки” – ці роботи хоча б раз бачив кожен киянин. 

  • У Печерському районі нарахували 26 муралів.
  • У Шевченківському районі столиці є 20 муралів, за останній рік нових не з’явилось.
  • В Оболонському районі – 18 муралів.

До слова, малюнок на одному з будинків вулиці Маршала Тимошенка зайняв 345 квадратних метри, що дозволило йому потрапити до книги рекордів України, як найбільше трьохвимірне реалістичне зображення, виконане в техніці стрит-арт.

  • У Святошинському районі нарахували 17 муралів, які розміщені на фасадах будівель комунальної власності та нежитлових будинках. За останній рік нових муралів не додалось, а найперший з’явився в 2015 році.
  • У Солом’янському районі наразі є 11 муралів, один із яких з’явився в 2020 році.
  • У Подільському районі Києва є 11 муралів, нанесених на фасади будинків.
  • У Голосіївському районі Києва є шість муралів, один із яких з’явився за останній рік.
  • У Деснянському районі столиці нанесено шість муралів. Серед них є роботи закордонних митців: мурал австралійського художника Фінтану Меджі в рамках фестивалю Mural Social Club та іспанського художника Liqen.
  • У Дніпровському районі муралів найменша кількість – всього два.

Зазначається, що на законодавчому рівні питання встановлення муралів досі не врегульоване. Проте існує певна процедура, якої слід дотриматись, перш ніж прикрашати будівлі малюнками.

Так, у Дніпровській, Печерській, Подільській та Шевченківській РДА повідомили, що нанесення муралів відбувається лише за попереднім узгодженням із власниками/співвласниками будинку та обслуговуючою будинок організацією.

У Деснянському районі необхідно попередньо обговорити зміст зображення з балансоутримувачем споруди. У Святошинському районі звертають увагу, чи запропонований мурал покращить естетичний вигляд будівлі.

Цікаво, що жодна районна адміністрація не повідомила про випадок знищення якогось із муралів.

Нагадаємо, нещодавно біля станції метро “Харківська” в Києві створили найбільший мурал в Європі загальною площею понад 1155 кв. м. Він називається “Материнство” та зображує маму з дитиною на руках, що уособлює одвічні сімейні цінності.

Великий Київ у Google News

підписатися