В Києві доктор наук з історії заявив про “утиски російської мови”

Автор: Марія Супрун
12:30 08.08.2022

Стефан Машкевич – доктор історичних наук, відомий дослідженнями історії міського громадського транспорту Києва, виступає проти розвитку української мови і заявляє про (ніби-то) “утиски російської мови” в Україні.

В Києві доктор наук з історії заявив про “утиски російської мови”
Світлодіодне освітлення

Відповідний допис російською мовою, присвячений річниці сумнозвісного “Валуєвського циркуляру”, Машкевич опублікував на своїй сторінці у Facebook

“В сегодняшней Украине:

  • образование на русском языке запрещено;
  • печатать научные статьи на русском языке запрещено (на хорватском, латышском или финском — пожалуйста);
  • проводить экскурсии для граждан Украины на русском языке запрещено;
  • снимать фильмы на русском языке запрещено;
  • играть спектакли на русском языке без перевода запрещено;
  • издавать газету или журнал на русском языке без одновременного издания тиража на украинском запрещено (на ирландском, мальтийском или греческом — никаких проблем, издавайте на здоровье, перевод не нужен);
  • издавать перевод какой бы то ни было книги на русский язык — еще не запрещено, но работаем над этим, скоро будет;
  • наконец, кассиру в супермаркете, официанту в ресторане, слесарю в автосервисе общаться с клиентом по-русски запрещено, если только сам клиент об этом в явном виде не попросит.

Пётр Александрович Валуев на Тихвинском кладбище в Санкт-Петербурге нервно ворочается в гробу и дрожащим голосом вопрошает:

“А что, так можно было?”  С годовщиной!” — пише Машкевич.

На цей пост звернув увагу львівський активіст Антон Лягушкін.

Реальності пострадянської системи української освіти і науки такі, що наукове звання “доктор історичних наук” за спеціальністю 07.00.01 “Історія України” може отримати людина, яка на своїй сторінці у Facebook виступає проти розвитку української мови і заявляє про (ніби-то) утиски російської мови в Україні“, – пише Лягушкін.

За його словами, Стефан Машкевич захистив дисертацію 15 березня 2021 року в Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка на тему “Київський міський транспорт (кінець XIX – початок XXI ст.): Історія становлення та функціонування”. Його науковим керівником був Борисенко Мирослав Володимирович, доктор історичних наук, професор.

“Такі от речі виписує “доктор історичних наук” за спеціальністю “Історія України”! Це пишеться на 9-му році війни росії (Московії) проти України і на 6-му місяці повномасштабного вторгнення московитської орди в Україну, яке розпочалася 24 лютого 2022 року. Замість висновків. У свій час Симон Петлюра сказав дуже правильно “Нам не страшні московські воші, нам страшні українські гниди”… На жаль, українська система освіти – і шкільної, і вищої, так і не зазнала люстрації. І серед людей, які мають наукове звання “доктор історичних наук” за спеціальністю “Історія України” (!) є особи, які готові із піною в роті захищати мову окупанта”, — резюмував Лягушкін.

Нагадаємо, скандальна викладачка Більченко засвітилася у Росії з фашистською символікою (ФОТО).

Великий Київ у Google News

підписатися