В КМДА прокоментували чутки про щеплення викладачів простроченим “шмурдяком”

Автор: Марія Супрун
15:02 16.06

Інформація щодо щеплення проти коронавірусу викладачів деяких вишів нібито іншим препаратами, а не вакциною від виробника Pfizer, яка була поширена через соціальні мережі, – не підтвердилася. Для перевірки процесу вакцинації співробітників вишів від COVІD-19, зокрема викладачки Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова, у Департаменті охорони здоров’я створили спеціальну комісію. Наразі отримано результати перевірки.

В КМДА прокоментували чутки про щеплення викладачів простроченим “шмурдяком”

Про це повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

«Члени комісії розглянули відповідні документи та відібрали пояснення від медиків вакцинальної бригади і адміністрації медичного закладу. За результатами розгляду встановлено, що вакцинація проводилася з дотриманням належних умов зберігання, транспортування, приймання та обліку вакцин», – повідомив Поворозник.

Він пояснив, що медзаклад отримує вакцину Comirnaty виробника Pfizer на Базі спеціального медичного постачання міста Києва поштучно, у флаконах без пакування. Для її безпечного транспортування використовуються пусті упаковки від інших вакцин, попередньо перемарковані. За браком часу переробити та перемаркувати упаковку з-під вакцини від дифтерії та правця не було можливості, тож медики обмежилися тим, що перекреслили назву на коробці.

Під час проведення вакцинації безпосередньо у приміщенні Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова порожня коробка від іншого препарату з перекресленою назвою була використана для складання пустих флаконів і подальшої утилізації згідно з чинними вимогами. Ця коробка була на додатковому (не маніпуляційному) столі, разом із іншими використаними матеріалами.

«За результатами перевірки члени комісії Департаменту охорони здоров’я дійшли висновку, що факти використання іншого медичного препарату не підтвердилися. Співробітники Педуніверситету ім. М.П. Драгоманова були щеплені вакциною Comirnaty виробника Pfizer», – зазначив Поворозник.

Нагадаємо, раніше з’явилась інформація, що в Києві викладачів замість Pfizer щеплюють “якимсь шмурдяком” – простроченою вакциною від дифтерії та правця.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...