В цивільному житті секрети лікаря — це його гроші, на фронті все не так — військовий лікар-травматолог

Автор: Любава Лисичкіна
22:56 29.06

Цивільний лікар узагалі не розуміє, що робити з бойовою травмою, бо механізм отримання осколкового поранення чи вогнепального в побутовому житті – рідкість. Кріс цього, у військовій медицині немає конкуренції. 

В цивільному житті секрети лікаря — це його гроші, на фронті все не так — військовий лікар-травматолог Фото: Ілюстративне

Про це розповів Андрій Жолоб, військовий лікар, лідер українського панк-рок гурту “Бетон”.

У військові медицині багато специфіки.

“Нам професори пояснюють, що багато біди сталося через те, що в країні нехтували навчанням цивільних лікарів, і ті лікували військові травми за своєю звичайною цивільною практикою. Наприклад, така банальна річ: осколкову рану не можна зашивати, від слова узагалі. Її треба лікувати відкрито, тому що осколок, поки летить, набирається пилюки, бруду, шматків тканини і все те заносить у рану.Такої специфіки багато”, –  говорить медик, який до війни працював у звичайній міській лікарні.

За словами Андрія, спочатку здається, що здається, що можна просто втопитися в океані того всього. А потім починаєш все сортувати і сепарувати, і потроху в тебе все виходить.

Крім цього лікаря  вражає те, що у військовій медицині, чого він ніколи не бачив у цивільній,  немає конкуренції. У госпіталі працюють усі єдиним механізмом, як військовий взвод. Старші, досвідченіші, без жодних проблем усе пояснюють менш досвідченим.

“Я, коли перший раз прийшов в операційну, сказав, мовляв, колеги, вибачте, зараз ставитиму вам дурні питання, мені відповіли: та не хвилюйтеся, ми не так давно самі такі ж ставили. В цивільному житті  секрети лікаря — це його гроші, а тут нема фінансової складової, тут ти від пацієнта нічого не заробиш. Тому тут працює дивна нотка, яка нам раніше була незнайома, а потім з’явилася у добровольцях, волонтерах, і вона ж працює тепер у медиків”, – зауважив Жолоб.

Відомо, на вулицях Києва за рік додалось майже 1500 камер відеоспостереження.

Великий Київ у Google News

підписатися