В центрі Переяслава знесли пам’ятник на честь “возз’єднання України з Росією”

Автор: Володимир Хлєбников
09:23 07.07.2022

У місті Переяслав на Київщині демонтували монумент відзначення 300-річчя “возз’єднання” України з Росією.

В центрі Переяслава знесли пам’ятник на честь “возз’єднання України з Росією”
Світлодіодне освітлення

Про це 7 липня повідомив голова Київської обласної військової адміністрації Олексій Кулеба.

Буча, Ірпінь, Бородянка, Гостомель, Мощун та інші населені пункти України, де російська армія чинила звірства проти людяності, вкотре довели, що про «возз’єднання» чи «дружбу» з рашистами мова йти не може“, – написав Кулеба у себе в Telegram.

Він наголосив, що “пам’ятник демонтовано за рішенням громади та органу місцевого самоврядування“.

Зауважимо, що лише за два дні до повномасштабного вторгнення РФ в Україну, 22 лютого, в Переяславі відбулися громадські слухання з приводу подальшої долі монумента на відзначення 300-річчя возз’єднання України з Росією. Цей монумент понад 60 років стоїть в середмісті. Тоді 75% учасників слухань відкрито проголосували за те, щоб прибрати його геть із міста. Втім, цього так і не відбулося.

Читайте також: У Києві демонтують 47 пам’ятних знаків, що пов’язані з Росією

Знесення пам’ятника відкладали через те, що очікували на остаточне рішення від Міністерства культури, адже він перебував в Державному реєстрі нерухомих пам’яток.

“Сьогодні переяславці остаточно зруйнували радянський міф про вічну дружбу з Росією – у цей ранок монумент, присвячений 300-річчю возз’єднання, офіційно йде в історію. Наразі ми його безпечно демонтували і перемістимо у надійне місце зберігання“, – прокоментував міський голова Переяслава Вячеслав Саулко.

Він також зізнався, що на початку війни не знав, як правильно діяти. “Зрозумійте правильно, я побоювався накликати на місто біду. Бо можливо, коли б росіяни, фізично знаходячись на Київщині, дізналася б, що ми зносимо цей пам’ятник, вчинили б диверсії. Тому навмисне витримали паузу“, – додав мер міста.

Монумент на честь 300-річчя возз’єднання України з Росією в Переяславі-Хмельницькому. 1961, ск. В. П. Вінайкін, В. В. Гречаник, П. Ф.Кальницький, арх. В. Г. Гнєздилов.

Як писав “ВК“, в Українській асоціації студентів (УАС) закликали адміністрацію Національної музичної академії України взяти до уваги думку студентів та прибрати з назви закладу ім’я російського композитора Петра Чайковського.

Великий Київ у Google News

підписатися