В центрі Києва утворилося величезне провалля: історики кажуть про важливу знахідку (ФОТО)

Автор: Володимир Хлєбников
14:21 16.12.2021

У дворі будинку на вулиці Мала Житомирська стався провал ґрунту, “завдяки” якому було виявлено підвали садиби початку ХХ століття.

В центрі Києва утворилося величезне провалля: історики кажуть про важливу знахідку (ФОТО)

Про це 16 грудня повідомив київський археолог Тимур Бобровський.

Шановні києвознавці! Дивіться, яка несподіванка сталася в Києві на подвір’ї будинку по вул. Малій Житомирській, 16/3. Здається, це підвал якогось маєтку середини ХІХ ст. І що ж з цим робити?” – написав він у Facebook, оприлюднивши відповідне фото.

Масштаби провалу не лише вражають, а й викликають тривогу за стан житлового будинку, розташованого на перетині з Михайлівським провулком.

На фото (див. вище) видно, що в яму впали величезні шматки ґрунту, брили асфальту і навіть вуличні бетонні вазони для квітів. Також видно, що під товстим шаром “сховалися” старі цегляні стіни та решітки.

Читайте також: На бульварі Шевченка утворюється провалля (ВІДЕО)

Ситуацію прокоментувала історик, співробітниця Київського науково-методичного центру з охорони пам’яток Альона Мокроусова.

Це підвали під двором садиби, дровники скоріше. Таких багато було в міських садибах. Вони часто згадуються в описах майна/максимально використовували площу ділянки. Забудова самої садиби – початок ХХ ст. Отже, і льохи тих часів“, – написала вона в коментарях, додавши, що “будинки садиби – пам’ятки місцевого значення“.

Допис Бобровського викликав жваву дискусію. Коментатори цікавляться, яка доля чекає на несподівану знахідку і що буде з будинком, біля якого утворилося провалля.

Станом на 14:00 коментарів Департаменту охорони культурної спадщини КМДА з приводу провалу в історичному центрі Києва не надходило. Причини утворення ями поки що невідомі.

Читайте також: Вандали зробили “могилу” із погруддя Шевченка у столичному дворі – фото

Великий Київ у Google News

підписатися