Чим відрізняється служба на контракті та, наприклад, Територіальна оборона, пояснили в Асоціації юристів України.
Законодавство України визначає такі види військової служби:
- строкова військова служба;
- військова служба за призовом під час мобілізації, на особливий період;
- військова служба за контрактом осіб рядового складу;
- військова служба за контрактом осіб сержантського і старшинського складу;
- військова служба (навчання) курсантів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають у своєму складі військові інститути, факультети/кафедри/відділення військової підготовки;
- військова служба за контрактом осіб офіцерського складу;
- військова служба за призовом осіб офіцерського складу;
- військова служба за призовом осіб з числа резервістів в особливий період.
Різниця між цими видами військової служби полягає у підставі для початку проходження військової служби, строках її проходження і підставі для звільнення.
До підрозділів ТрО належать:
1) органи військового управління, військові частини Сил територіальної оборони ЗСУ, укомплектовані в особливий період військовослужбовцями за контрактом, за призовом особами офіцерського складу та територіальним резервом;
2) добровольчі формування територіальних громад, які комплектуються особами, що пройшли відбір та уклали контракт добровольця територіальної оборони.
Такі особи не є військовослужбовцями, тому можуть припинити контракт у будь-який момент.
Читайте також: 30 тис. грн за переправлення призовників через кордон – в Києві викрито схему
Як відомо, весняний призов на термінову службу цього року в Україні не проводитиметься. Про це повідомив Генеральний штаб ЗСУ.
У зв’язку з військовою агресією РФ, та з метою забезпечення оборони держави, підтримки бойової та мобілізаційної готовності ЗСУ та інших військових формувань, указом президента України від 24 лютого 2022 року № 69/2022 “Про загальну мобілізацію” в державі оголошено загальну мобілізацію.
Водночас під час проведення в Україні загальної мобілізації комплектування вакантних посад у Збройних силах України та інших військових формуваннях здійснюється за рахунок надходження військовозобов’язаних та резервістів.
Читайте також: Поки влада “полює” на жінок, в Києві зафіксовано понад 92% уклоністів – депутат