В Бучі знайшли три місця масових розстрілів людей, окупанти також вбили вагітну жінку з дітьми

Автор: Марія Супрун
17:09 07.04.2022

Буча, містечко під Києвом, де після відходу російської армії залишилися на дорогах тіла розстріляних містян, братські могили з закатованими людьми та знищена інфраструктура, лише повільно повертається до життя. Ідентифікація тіл, поховання, складання списку загиблих у Бучі та інших населених пунктах громади – це найважчий процес, який доводиться організовувати в ці дні.

В Бучі знайшли три місця масових розстрілів людей, окупанти також вбили вагітну жінку з дітьми
Світлодіодне освітлення

Про це виданню DW розповів міський голова Бучі Анатолій Федорук.

За його словами, в місті знайшли три місця масових розстрілів людей окупантами. Це територія підприємства Украгропостач, де росіяни склали тіла людей зі зав’язаними руками, як дрова. Вулиці Вокзальна і Яблунська, кадри з яких шокували весь світ. Дитячий табір “Променистий”, де також знайшли людей із зав’язаними руками й кульовими ураженнями.

Федорук каже, що 90% мирних мешканців у Бучі загинули саме від куль, а не від осколків, що є доказом свідомого вбивства російськими окупантами цивільного населення міста.

Він особисто бачив, як на блокпосту на вулиці Леха Качинського (підприємство “Южтеплоенергомонтаж”), росіяни розстріляли три автомобілі. В одному з них було четверо людей – чоловік, вагітна жінка та діти. Саме дітей і жінку розстріляли. Пізніше чоловік зміг поховати дружину в тому окопі, який російські окупанти викопали для свого укриття. Замість хреста він встановив номерний знак автомобіля.

“Не знаю, чи вижив він. Дуже вірю, що так. Тому хотів би знайти його, щоб допомогти зараз, оскільки тоді нічим не міг зарадити трагедії. Якщо знаєте його ім’я повідомте, будь ласка. Також прошу, спілкуйтеся з журналістами і правозахисниками. Як би не було важко, розказуйте про злочини росіян, свідками яких ви стали. Ми маємо задокументувати всі їхні звірства в Бучі для майбутнього суду”, – закликав мер Бучі.

Нагадаємо, у Бучі було виявили братську могилу, де поховали майже 300 людей; по вулицях лежать десятки трупів, деякі з них із зав’язаними за спиною руками. Також виявляли тіла оголених жінок та тіла людей, яких намагалися спалити. Українські розвідники оприлюднили список російських окупантів, причетних до звірств у Бучі.

Великий Київ у Google News

підписатися