Дорогою смерті: В Бабиному Яру проходить церемонія вшанування загиблих

15:15 27.09.2020

Сьогодні  в урочищі Бабин Яр проходить жалобна хода “Дорогою смерті”. Церемонія проводиться щороку напередодні єврейського свята Йом-Кіпур і присвячена пам’яті загиблим у численних розстрілах, скоєних нацистськими військами під час окупації Києва восени 1941 року. 

Дорогою смерті: В Бабиному Яру проходить церемонія вшанування загиблих Фото: Суспільне

Про це повідомляє інформаційний телеканал “5 канал”.

Зазначається, що до пам’ятної ходи долучились  представники єврейських організацій України, члени релігійних общин, представники місцевого самоврядування, громадських організацій і дипломатичного корпусу.

У зв’язку з погодними умовами та небезпекою захворювання на COVID-19 організатори закликали небайдужих людей залишатись вдома та приєднатись до церемонії за допомогою онлайн-трансляції. 

Пам’ятаємо,  що 27 вересня 1941 року відбувся перша масова страта,  коли було розстріляно 752 пацієнти психіатричної лікарні ім. Івана Павлова. З тих пір Бабин Яр став братською могилою для тисяч українців, євреїв, циган та просто “зайвих” людей, які були незгодні з режимом. 

“Дорога смерті” – це гірка демонстрація невідворотності ліфту, який веде на ешафот. Тисячі євреїв пройшли від вулиці Лук’янівської до урочища, де їх холоднокровно розстріляли.

Фото: “Укрінформ”

Нагадаємо, що в урочищі готують до відкриття скандальну аудіоінсталяцію.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...