В армію – за власним бажанням! Що пропонують юнакам 18-19 років

18:52 17.07.2020

Юнаки віком 18-19 років можуть бути призвані на строкову службу лише за власним бажанням, підтвердженим письмовою заявою. А молоді люди, що закінчують навчання за програмою “бакалавр” і бажають навчатися за програмою “магістр”, можуть відтермінування призов до осені 2020 року. При виникненні проблемних ситуацій юнакам пропонують звертатись на гарячу лінію.

В армію – за власним бажанням! Що пропонують юнакам 18-19 років
Про це сьогодні, 17 липня, повідомив міністр оборони України Андрій Таран під час Години запитань до уряду у Верховній Раді України, повідомляє пресслужба Міноборони.

За його словами, Міноборони надало відповідні роз’яснення військкомісаріатам, керівникам обладміністрацій та райдержадміністрацій, керівництву обласних та районних держадміністрацій, військовим комісаріатам.

Всі бажаючі продовжити навчання за програмою “магістр” надають до військкоматів відповідні документи від навчальних закладів, що і стане підставою для відтермінування призову до осені 2020 року. У випадку виникнення якихось проблемних ситуацій Міністерство оборони України пропонує звертатися на гарячу лінію”, – уточнив Таран.

Він також додав, що кожен випадок порушення прав здобувачів освіти ретельно розглядається і винуватці будуть притягнуті до відповідальності.

Читайте також: Армія почекає: вступники-2020 можуть отримати відстрочку від призову

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський підписав указ про призов в армію на 2020 рік, який передбачає призов на строкову військову службу з 18 років. У зв’язку з карантином, який було введено в Україні через поширення пандемії COVID-19, весняний призов до армії перенесено на травень-липень 2020 р. – розпорядження Уряду №179-р від 26.02.2020 року (зі змінами від 15.04.2020). Пунктом 5 цього документа визначено, що громадяни віком 18-19 років можуть бути призвані на службу лише за власним бажанням, яке підтверджується письмовою заявою.

Великий Київ у Google News

підписатися