В аеропорті “Бориспіль” модернізують летовище. Чого чекати від будівництва за 270 млн євро

Автор: Микита Мухомор
15:55 03.02

Сьогодні, 3 лютого, Уряд схвалив укладення угоди між Україною та Європейським Інвестиційним банком щодо розвитку аеропорту Бориспіль. В рамках цієї ініціативи буде виділено 270 млн євро на модернізацію літної смуги №2.

В аеропорті “Бориспіль” модернізують летовище. Чого чекати від будівництва за 270 млн євро

Про це повідомив Міністр інфраструктури Владислав Криклій.

За його словами, “Бориспіль” є найбільшим міжнародним аеропортом в Україні та забезпечує близько 60% всіх авіаційних пасажирських перевезень. Оскільки це єдиний міжнародний хаб в країні, для укріплення своїх позицій він має забезпечувати постійний розвиток інфраструктури та наростання обсягів перевезень.

Завдяки підтримці наших міжнародних партнерів з ЄІБ та реалізації проєкту розвитку аеропорту «Бориспіль» ми не лише якісно модернізуємо летовище, а й очікуємо збільшити пасажиропотік через аеропорт до 56 млн у 2040 році. У тому числі за рахунок підвищення технічного оснащення, конкурентоспроможності підприємства, розширення мережі маршрутів та залучення нових авіаперевізників”, – запевнив очільник Міністерства.

Так от, проєкт передбачає реконструкцію льотної зони №2, яка включає в себе будівництво:

  • нової злітно-посадкової смуги з облаштуванням її радіо та світлотехнічним обладнанням;
  • системи руліжних доріжок;
  • аварійно-рятувальної станції;
  • очисних споруд;
  • трансформаторних підстанцій та станцій для зберігання спеціальних рідин;
  • майданчика для захисту повітряних суден від обмерзання;
  • майданчика для гонки двигунів повітряних суден та інших об’єктів інженерної інфраструктури.

“Існуюча штучна злітно-посадкова смуга №2, що була введена в експлуатацію ще у 1971 році, вже відпрацювала свій ресурс і через багаторічне використання зі значними навантаженнями відновленню не підлягає. Сучасні великогабаритні літаки потребують зовсім нового підходу до аеродромних споруд та служб аеропорту, тому реконструкція льотної зони №2 здійснюватиметься з обов’язковим врахуванням досвіду низки країн та міжнародних організацій як ICAO та IATA при експлуатації великогабаритних літаків”, – додав Владислав Криклій.

Нагадаємо, що тепер в аеропорту “Бориспіль” пасажири зможуть безпосередньо перед вильотом зробити експрес-тест на COVID-19 і за 20 хвилин отримати результат. Скільки коштує послуга – читайте тут

Читайте також: Респект чи образа? Скандал через паркувальні таблички в аеропорту “Бориспіль” 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...