Утеплення чи історія: на Русанівці хочуть знищити мозаїку 60-х років

21:29 04.05.2021

У Дніпровському районі столиці мають намір знищити радянську мозаїку шляхом утеплення будівлі гімназії.

Утеплення чи історія: на Русанівці хочуть знищити мозаїку 60-х років

Про це повідомляє The Village з посиланням на громадського активіста та історика Романа Ткаченка.

Мозаїчне панно розташоване на фасаді гімназії №136 за адресою вулиця Ентузіастів 29/3. Його створив у 1966 році Євген Ковтун.

Водночас, за інформацією Київського науково-методичного центру по охороні реставрації та використанню пам’яток історії культури і заповідних територій, панно може бути включене до переліку об’єктів культурної спадщини міста Києва.

Згідно з висновком голови Українського інституту національної пам’яті Антона Дробовича, «це мозаїчне панно є взірцем українського монументально-декоративного мистецтва радянської доби і не містить символів комуністичного тоталітарного режиму та не підлягає обов’язковому демонтажу».

Активісти пропонують залишити цей фрагмент мозаїки без змін до визначення її мистецької цінності, а після цього провести утеплення фасаду без закриття утеплювачем мозаїчних панно. Відповідне звернення вже подано до Дніпровської РДА та дирекції гімназії №136.

Як повідомлялося раніше, на Печерську відреставрують два мозаїчних панно.

Нагадаємо, на Центральному автовокзалі в Києві, де наразі проходить реконструкція та модернізація, почали відновлювати мозаїчні панно художників-монументалістів Ади Рибачук та Володимира Мельніченка (ФОТО).

Великий Київ у Google News

підписатися