Усіх власників зброї перевірять через продажних поліцейських

Автор: Галина Ворона
20:22 01.03

Внутрішня безпека Нацполіції викрила корупційну схему видачі дозволів на зброю. Через це дозвільна служба розформована, а кожного власника зброї перевірять на законність отримання дозволу.

Усіх власників зброї перевірять через продажних поліцейських

Про це сьогодні, 1 березня, повідомив голова Національної поліції України Ігор Клименко.

За його словами, у ході перевірки підрозділів контролю за обігом зброї, що тривала понад півроку, виявлено корупційну схему видачі дозволів на придбання, зберігання та носіння дозволених видів зброї.

А це – і мисливська вогнепальна нарізна, гладкоствольна зброя і так звані травмати – пристрої для відстрілу гумових куль”, – уточнив головний поліціянт країни.

Як розповів Клименко, дозволи видавалися з кричущими порушеннями, інколи навіть без участі громадянина, на якого оформлялася зброя, а оголошення про оформлення зброї без документів безсоромно розміщували в групах популярних месенджерів.

Він зауважив, що у поліції є інформація про понад 2000 дозволів на зброю, виданих з грубими порушеннями процедури та законодавства за підробленими документами.

Наразі відомо про 9 співробітників поліції, які організували та брали участь у цій схемі. Серед них – посадовці Центрального апарату Національної поліції та працівники у регіонах.

А серед “замовників” цієї послуги були і працівники правоохоронних органів, і депутати різних рівнів, і представники органів державної влади.

За результатами роботи, проведеної Департаментом внутрішньої безпеки, зі служби звільнено чотирьох працівників Департаменту превентивної діяльності в центральному апараті поліції. У тому числі – перший заступник начальника профільного департаменту та начальник дозвільної системи поліції. Також звільнено п’ятьох відповідальних співробітників у регіонах”, – розповів глава Нацполіції.

У зв’язку з вказаним, сьогодні, 1 березня, Ігор Клименко підписав наказ про повне розформування підрозділів контролю за обігом зброї. Усі начальники територіальних підрозділів поліції отримали накази опечатати архіви дозвільної служби.

Наразі завершується формування нового підрозділу із іншими працівниками, який буде представлений найближчим часом.

Крім цього, кожна особова справа власника зброї в Україні буде перевірена окремо щодо законності отримання дозволу. Більше двох тисяч дозволів, що були видані з порушеннями, будуть анульовані, а зброю – вилучено.

Посадовець запевнив, що усі отримані матеріали щодо цього злочину будуть передані в Державне бюро розслідувань.

Читайте також: У Києві затримали поліцейського, який торгував наркотиками та зброєю (ФОТО)

Великий Київ у Google News

підписатися