Усі медики отримають доплати за квітень з міського бюджету – Кличко

14:27 04.05

За квітень усім медикам лікарень будуть нараховані додаткові виплати з міського бюджету відповідно до відпрацьованого часу. Це стосується і тих, хто не працює із хворими на коронавірус.

Усі медики отримають доплати за квітень з міського бюджету – Кличко

Про це мер столиці Віталій Кличко заявив під час онлайн прес-конференції, відповідаючи на запитання ЗМІ.

За його словами, для лікарів сума таких нарахувань становить 4 тис. грн, для медичних сестер – 3 тис. грн, а молодшому медперсоналу – 1 тис. грн. 

Мер повідомив, що Київ віднайшов кошти в бюджеті міста на доплати усім медикам столиці, незважаючи на те що в Україні з 1 квітня розпочалася друга хвиля медичної реформи і фінансувати медзаклади усіх рівнів тепер повинна Національна служба здоров’я. Тобто зарплату їм виплачує держава, а не місцева влада.  

Він також прокоментував ситуацію щодо медиків Київської лікарні № 8, персонал якої поскаржився на низький рівень зарплатні.

За березень сума, яку виділило місто на доплати та премії конкретно медикам 8-ї лікарні, склала 10 млн 432 тисячі гривень. А в квітні лікарня отримала значно меншу суму – від Національної служби здоров’я. Зауважу, що останніми роками щомісяця столичні медпрацівники отримували так звану муніципальну надбавку – до 50% від окладу. В такому вигляді, відповідно до реформи, вона більше виплачуватися не може. Тому тепер в рамках програми «Здоров’я киян», де ми передбачили кошти для медиків, місто надаватиме безповоротну фінансову допомогу. Наприкінці минулого тижня я підписав відповідне розпорядження. І за квітень усім медикам лікарень будуть нараховані з міського бюджету додаткові виплати. Відповідно відпрацьованого часу», – пояснив мер столиці.

А от фінансової допомоги медики лікарні № 8, які лікують хворих на COVID-19, справді не отримали, визнав Кличко.

Він запевнив, що причина – керівник закладу не надав до Департаменту охорони здоров’я інформацію про лікування таких хворих у цій лікарні.

Також голова міста зауважив, що всіх хворих на пневмонію, яких доставляють у лікарні міста, обов’язково тестують на коронавірус і в разі позитивного результату одразу переводять в опорні заклади. У Київській лікарні № 8 у березні було 7 таких хворих.

Лікарі, які з ними працювали, отримають доплату від міста. За документами, що подасть головний лікар”, – наголосив Віталій Кличко.

Він підкреслив, що медики, які контактують з пацієнтами до отримання результатів аналізів, повинні бути захищенні. І відповідальність за це несе керівник закладу. За інформацією Департаменту охорони здоров’я, керівник лікарні № 8 жодного разу не звертався з інформацією про брак засобів індивідуального захисту для лікарів. У своїх регулярних звітах він показує, що лікарня забезпечена всім необхідним.

Тож питання: або керівник надає недостовірну інформацію, або необхідний захист не потрапляє до медичних працівників. Я доручив Держпродспоживслужбі  ретельно перевірити факти, озвучені медиками. І про результати перевірки обов’язково повідомлю”, – заявив Віталій Кличко.

Нагадаємо, у кінці минулого тижня медперсонал столичної міської лікарні № 8 влаштував протест. Вони поскаржились, що не отримують доплату за роботу з хворими на COVID-2019 і за квітень отримали меншу зарплатню, ніж мали до пандемії.

Як повідомляв “Великий Київ”, у столиці щодня інфікуються 5-6 медиків. На сьогоднішній день їх уже більше 150.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...