Уряд України ставить під загрозу безвіз з ЄС і транш на 1,5 млрд євро – депутат Європарламенту

15:22 17.09

Через ситуацію навколо призначення нового керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Україна ризикує втратити безвіз та фінансову допомогу Євросоюзу.

Уряд України ставить під загрозу безвіз з ЄС і транш на 1,5 млрд євро – депутат Європарламенту

Таку заяву у своєму Twitterе оприлюднила депутат Європарламенту, член комітету із закордонних справ Віола фон Крамон, пише УНІАН

Поки міжнародна спільнота зайнята Білоруссю, уряд України спішно проштовхує кандидатів, яким бракує досвіду і чистоти обирати керівника САП. Це так не минеться. Український уряд ставить під загрозу безвіз з ЄС і подальший транш допомоги в розмірі 1,5 млрд євро” – написала німецька парламентарка.

Колега Віоли фон Крамон по Європарламенту  Міхаель Галер також вважає, що ситуація навколо обрання керівника САП ставить під питання підтримку України Європейським союзом і Міжнародним валютним фондом.

“Сильно стурбований сьогоднішнім можливим голосуванням у Верховній Раді України за кандидатів до конкурсної комісії з відбору глави САП, яким не вистачає доброчесності та антикорупційного досвіду. Це ризик для підтримки ЄС і МВФ”, – зазначив він.

загрузка...

Нагадаємо, Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру з 2015 року очолював Назар Холодницький. Наприкінці серпня він звільнився з посади, натякнувши на проблеми взаємодії з центральним офісом Генпрокуратури і на тиск, що чиниться на САП.

Сьогодні, 17 вересня, з другої спроби ВР підтримала проєкт постанови про визначення представників комісії з обрання керівника САП. У ЗМІ з’явилась інформація, що антикорупційну прокуратуру може очолити нардеп від “Слуги народу”, голова парламентського комітету з питань правової політики Андрій Костін.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...