Уряд спростив процедуру перевірки автівок: що змінилося?

Автор: Тетяна Сененко
15:51 06.07

Міністерство цифрової трансформації повідомляє, що перевірити автівку в Україні стане простіше. На Єдиному державному вебпорталі відкритих даних стануть доступні VIN-коди зареєстрованих транспортних засобів

Уряд спростив процедуру перевірки автівок: що змінилося?

Про це повідомляє урядовий портал.

«Відомості про транспортні засоби та їхніх власників https://bit.ly/3hdbuiu – найпопулярніший набір даних на Єдиному державному вебпорталі відкритих даних. З серпня 2018 року його переглянули понад 440 тисяч разів, а завантажили понад 200 тисяч», – зазначається у повідомленні.

Раніше набір публікувався без VIN-кодів – унікального номера автомобіля, що складається з 17 цифр.

«З 1 липня Міністерство внутрішніх справ опублікувало набір даних разом із відомостями про VIN-код. Наразі доступна інформація про транспортні засоби, які були зареєстровані з 1 січня 2021 року, – понад 820 тисяч», – сказано у повідомленні.

Підкреслюється, що у комбінації VIN-коду зашифрована інформація про виробника, характеристики автомобіля та рік його випуску. Вони використовуються в усьому світі за єдиним стандартом. Дані VIN-коду дозволяють:

-ідентифікувати кожну машину у світі й отримати базову інформацію про неї;
-перевірити справжність технічного паспорта, щоб шахраї не використовували підробні номери або -документи;
-дізнатися точну дату розмитнення авто;
-зрозуміти точну кількість попередніх власників.

Читайте також: Рада схвалила розмитнення “євроблях” по 1000 євро

«Незабаром популярні сервіси перевірки авто інтегрують інформацію до своїх ресурсів. Цей процес займатиме лічені секунди», – додали у Мінцифри.

Читайте також: Скільки нових автомобілів купили українці в 2020 році. Топ найпопулярніших

Тим часом, у червні 2021 року в топ-10 найпопулярніших вживаних автомобілів з’явилися Nissan Rogue (X-Trail на європейському ринку) та Hyundai Sonata. Більшість цих легковиків імпортують з США та Південної Кореї.

 

 

Великий Київ у Google News

підписатися