Уряд планує підвищити тариф на електроенергію для населення – нардеп

Автор: Любава Лисичкіна
20:24 29.05

Рішення про тарифи для населення уряд планує ухвалити на засіданні в четвер, 30 квітня.

Уряд планує підвищити тариф на електроенергію для населення – нардеп Фото: ілюстративне
Світлодіодне освітлення

Як  повідомив перший заступник голови комітету ВРУ з питань енергетики та ЖКП Олексій Кучеренко, ціна може зрости до 4,8 грн/кВт-год

“У разі підвищення тарифу до 4,8 грн/кВт-год населення додатково заплатить величезну суму – приблизно 65 млрд грн на рік, 70% яких піде в “Енергоатом”, а 30% – в “Укргідроенерго”, – написав він у соцмережі, посилаючись на проєкт відповідної постанови та пояснювальну записку до неї, з якими він ознайомився.

На засіданні енергокомітету ВРУ в середу він зазначив, що рішення про тарифи для населення уряд планує ухвалити на засіданні в четвер, 30 квітня.

Видання Forbes із посиланням на радника одного з урядовців повідомило, що тариф 4,8 грн/кВт-год буде встановлений у разі споживання понад 100 кВт-год на місяць, а до цього показника залишиться на рівні чинного – 2,64 грн/кВт-год, встановленого з 1 червня 2023 року.

Як повідомлялося, міністр енергетики Герман Галущенко під час години запитань до уряду у Верховній Раді 24 травня повідомив, що уряд ухвалить остаточне рішення про розміри нових тарифів на електроенергію для побутових споживачів протягом тижня.

“Енергоатом” та “Укргідроенерго” компенсує постачальникам різницю між ринковою ціною е/е та її тарифом для населення.

Великий Київ у Google News

підписатися