Про це інформує офіційний Telegram-канал Мінцифри.
Зазначається, що цей напрямок достатньо новий для України, але не для світу. Втім, українці мають неабиякий потенціал у сфері штучного інтелекту.
Ми маємо найбільшу кількість компаній-розробників технологій штучного інтелекту у Східній Європі. Компанії у сфері АІ з українським корінням вже придбали міжнародні корпорації, такі як Snap, Google, Rakuten. Активно використовуються в різних сферах й чатботи.”, — зазначив Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Розроблена Мінцифрою концепція покликана полегшити інтеграцію сучасних технологій у важливі сектори економіки держави.
Окрім того, реалізація такого проєкту має на меті:
- створити умови для участі України в діяльності міжнародних організацій та реалізації ініціатив щодо формування стратегій розвитку, регулювання та стандартизації ШІ у світі;
- впровадити технології ШІ у сфері освіти, економіки, публічного управління, кібербезпеки, оборони та інших сферах для зростання довгострокової конкурентоспроможності України на міжнародному ринку;
- сформувати адекватне та дієве правове поле для застосування технологій ШІ з огляду на міжнародні стандарти в галузі та передовий іноземний досвід її державного регулювання.
В Міністерстві впевнені, що таке нововведення дозволить зайняти Україні провідні позиції в міжнародних рейтингах. Це, зокрема, збільшить і шанси іноземних інвестицій в економіку країни.
Завдяки розвитку штучного інтелекту і його інтеграції в економічно важливі сектори ми зможемо збільшити частку інтелектуально містких продуктів в Україні. І як наслідок увійти в топ-10 рейтингу країн з високим розвитком штучного інтелекту у світі”, — додав заступник Міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександр Борняков.
Нагадаємо, що Міністерство цифрової трансформації запускає конкурс серед “білих хакерів “ з метою пошуку недоліків у додатку “Дія”. За кожен знайдений баг хакер отримуватиме винагороду.
Читайте також: Займатиме кілька хвилин: Мінцифри анонсувало запуск е-лікарняних