“Укрзалізниця” підготувала нові правила перевезення тварин – що зміниться

Автор: Галина Ворона
17:42 02.07

“Укрзалізниця” готується запровадити нові правила перевезення тварин.

“Укрзалізниця” підготувала нові правила перевезення тварин – що зміниться Фото: ілюстративне з відкритих джерел

Про це повідомляє пресслужба перевізника.

Як зазначається, перед внесенням правок залізничники вивчили тонни фідбеку, досвід залізниць-патнерів, залучили експертів UAnimals, юристів, колег з Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури.

Нові правила вже подали на затвердження, їх готові з обговорити із суспільством та врахувати інтереси власників тварин та всіх, хто з різних причин уникає контакту з ними.

 Отже, що зміниться після затвердження нової редакції правил:

1. Перевізник прибирає визначення “жорстка конструкція” з опису переносок: підійде сучасний рюкзак для тварин, аби лиш із водонепроникним абсорбуючим дном.

2. Для малих тварин до 45 см у холці буде дозволено тимчасове перебування без переноски — для здорової активності та/або сну на полиці купе.

3. Великим собакам від 45 см дозволять проїзд ще й у вагонах СВ та РІЦ (RIC) за повного викупу купе.

4. Для великих собак в Інтерсіті+ проїзд теж стане можливим — за умови викупу всіх місць, що розміщені єдиним блоком у ряду.

5. Будь-які службові собаки представників Сил оборони зможуть безоплатно їхати в усіх типах вагонів — з намордником і повідком.

Залізничники також зауважили, що забезпечать альтернативні місця для пасажирів, які відчуватимуть дискомфорт або алергічну реакцію від сусідства з твариною.

Крім того, “Укрзалізниця” разом з UAnimals починає роботу над соціальною кампанією, аби закликати пасажирів без тварин людяніше ставитися до пасажирів із тваринами.

Перед затвердженням Державною регуляторною службою України проєкт наказу з усіма змінами буде винесено на суспільне обговорення, щоб врахувати інтереси всіх пасажирів і забезпечити комфорт кожного на борту. Тож долучайтеся до обговорення і тримайте улюбленців ближче до серця!” – додали залізничники.

Нагадаємо, “Укрзалізниця” заявила, що прийшла пора змінити правила перевезення тварин, після того як військовий із службовим собакою кілька годин їхав у тамбурі поїзда, бо перевозив чотирилапого не за правилами.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин