Українські військовополонені розповіли про тортури з боку рашистів

Автор: Володимир Хлєбников
16:08 04.04.2022

Росія грубо порушує Женевську конвенцію про поводження з військовополоненими. Відповідні факти підтвердилися під час останнього звільнення з ворожого полону громадян України.

Українські військовополонені розповіли про тортури з боку рашистів

Про це 4 квітня повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

Українські військовослужбовці розповіли про негуманне поводження з ними з боку російської сторони: їх тримали у полі, в ямі, в гаражі. Періодично виводили по одному: били прикладами, стріляли біля вуха, залякували.

Хлопців з острова Зміїний, яких на буксирі доправили до Севастополя, місцеві репортери почали використовувати з метою пропаганди, розповідаючи про гуманну російську владу, яка організувала доставку полонених додому.

Натомість військовополонених вивезли у невідомому напрямку та поселили у наметовому містечку за температура повітря мінус 20 градусів, внаслідок чого у багатьох хлопців відмороження кінцівок. До них ставилися як до в’язнів, морально тиснули, а під час прогулянок у дворику спускали собаку“, – написала Денісова у себе в Facebook.

Читайте також: Різанина в Бучі: Вікіпедія присвятила статтю кривавій трагедії під Києвом

Уповноважена наголошує, що такі дії з боку рф є порушенням статті 13 Женевської конвенції про поводження з військовополоненими, в якій йдеться про гуманне поводження з військовополоненими.

Військовополонені завжди повинні бути захищеними, зокрема від актів насилля чи залякування, а також від образ та цікавості публіки. У порушення статті 26 Женевської конвенції про поводження з військовополоненими, подекуди по декілька днів громадян України морили голодом.

Закликаю Комісію ООН з розслідування порушень прав людини під час вторгнення росії в Україну та експертну місію, створену державами-учасницями ОБСЄ відповідно до Московського механізму, врахувати ці порушення прав військовополонених громадян України“, – резюмувала Людмила Денісова.

Як повідомлялося, що автора гасла “Русский военный корабль, иди на нах@й” визволили з російського полону наприкінці березня.

Великий Київ у Google News

підписатися