Різанина в Бучі: Вікіпедія присвятила статтю кривавій трагедії під Києвом

Автор: Володимир Хлєбников
15:34 04.04.2022

Вільна енциклопедія (Вікіпедія), яка неодноразово піддавалася в рф нападкам цензури через висвітлення російського вторгнення в Україну, опублікувала статтю про трагедію в Бучі.

Різанина в Бучі: Вікіпедія присвятила статтю кривавій трагедії під Києвом
оренда квартири Київ

На ресурсі 3 квітня з’явилася сторінка з назвою “Різанина в Бучі (рос. “Резня в Буче“), в якій розповідається про жахіття, що відбувалося в місті під час окупації російськими військами.

У матеріалі згадується, що на противагу українській стороні, яка закликає міжнародну спільноту до розслідування обставин злочину проти людяності та надає для цього всі матеріали, російська влада намагається замовчати про катастрофу, спростовує незаперечні факти і навіть намагається звинуватити українських військових, ігноруючи свідчення потерпілих.

Читайте також: Розвідка оприлюднила список російських окупантів, причетних до звірств у Бучі

Значну частину статті про злочини в Бучі займають спостереження незалежних іноземних журналістів, які побували на місці трагедії, і навіть неурядових правозахисних організацій.

Зокрема, наводяться такі факти, встановлені правозахисною організацією Human Rights Watch:

1. 4 березня російські війська у Бучі зібрали 40 людей на стоянці біля офісу «АгроБутпостача» — переважно жінок, але серед них було й кілька чоловіків, старших за 50 років. Жінка, зі слів якої записані свідчення, повідомила, що коли вона супроводжувала іншу вагітну жінку в туалет, то побачила велику калюжу крові вздовж стіни будівлі. Через деякий час після повернення російські військові вивели п’ятьох чоловіків, змусили їх зняти взуття і куртки, поставили їх на коліна на узбіччі дороги, натягнули футболки їм на голови і вистрілили одному з чоловіків у потилицю. Командир підрозділу звернувся до зібраних жінок зі словами: «Не турбуйтесь. Ви всі нормальні, а це бруд. Ми тут щоб очистити вас від бруду». Після чого всіх, крім чоловіків, що стояли на колінах, розпустили по хатах;

Читайте також: Подивіться, яких виродків ви виростили. Зеленський звернувся до матерів російських катів

2. 4 березня у селі Забуччя Бучанського району командир підрозділу погрожував розстріляти місцевого жителя та його сина після обшуку будинку та виявлення у дворі мисливської рушниці та пляшки з бензином. Інший російський солдат втрутився, щоб завадити військовослужбовцю вбити їх. Дані записані зі слів місцевого мешканця та підтверджені його дочкою в окремому інтерв’ю;

3. 6 березня російські військовослужбовці в селі Ворзель Бучанського району кинули димову шашку в підвал, а потім застрелили жінку і 14-річну дитину, коли вони виходили з підвалу, де знаходилися в укритті. За даними свідків, дитина померла відразу від пострілу в голову, жінка померла 8 березня від ран.

У матеріалі перераховані дані про осіб, ймовірно, причетних до скоєння злочинів проти бучанців. Загадом у статті використано майже 70 різноманітних джерел.

Дивіться також: Що відбувається в Бучі, звільненій від російських окупантів та мародерів (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Також вже доступна україномовна версія статті. Вона називається “Бучанська різанина” (також різня в Бучі, російські військові злочини в Бучі).

Нагадаємо, Ірпінь, Буча, Гостомель та вся Київська область були звільнені від російських загарбників. У звільнених містах та селах зафіксовані масові вбивства та випадки катування росіянами цивільних осіб. Зокрема, у Бучі було виявили братську могилу, де поховали майже 300 людей; по вулицях лежать десятки трупів, деякі з них із зав’язаними за спиною руками. Також виявляли тіла оголених жінок.

За даними генеральної прокурорки Ірини Венедіктової, станом на 3 квітня з Київщини вже вивезли 410 тіл вбитих мирних мешканців. Розбір завалів та пошуки загиблих продовжуються. Також триває збір доказів про чисельні воєнні злочини окупантів.

Дивіться також: Жодних виправдань, жодного прощення! Міноборони показало жахливі кадри з Бучі

Великий Київ у Google News

підписатися