Українські діти, які втратили кінцівки через війну, поїдуть на протезування до США

Автор: Галина Ворона
11:50 20.07.2022

У Сполучених Штатах Америки створили спеціальну програму протезування для українців, які втратили кінцівки внаслідок російської агресії. Її ініціювали Український дім у Вашингтоні та Посольство України у США.

Українські діти, які втратили кінцівки через війну, поїдуть на протезування до США

Як повідомляє Офіс президента, цю програму вчора презентувала американському бізнесу, дипломатичному корпусу та представникам української діаспори перша леді Олена Зеленська під час візиту до Вашингтону.

Ця програма працює за наступним алгоритмом. МОЗ та Офіс президента збирають інформацію про міно-вибухові травми, передають її до посольства США. Визначається медичний заклад, який прийме родину на лікування та реабілітацію. Проводиться низка відео-конференцій між українськими та американськими лікарями, згодом – дитину транспортують до США.

Першою програмою скористалась родина Степаненків, яка потрапила під ворожий обстріл на залізничному вокзалі Краматорська. Мама Наталія втратила одну ногу, її донька Яна – обидві. На даний час Наталя пристосовується до нового протезу, а Яна готується до протезування.

Як повідомляє голова парламентського комітету охорони здоров’я Михайло Радуцький, станом на 26 червня в Україні 20 дітей втратили кінцівки. Одній дитині протез встановили, дві – перебували в процесі протезування, 11 залишаються в черзі на встановлення. Серед дорослих 596 людей втратили кінцівки. Одній людині протез встановлений, 17 – у процесі протезування, 385 очікують протезів.

Депутат також зауважив, що для дорослих та військових працює інша програма – у межах співпраці МОЗ та Єврокомісії. За нею 20% українців, в яких ампутовані кінцівки, вивезені на лікування до медичних закладів країн ЄС. Паралельно в Україні напрацьовується система реабілітації людей, постраждалих від агресії рф. Зокрема ведуться перемовини зі світовими виробниками протезів про їхнє постачання до України, обговорюється залучення до реабілітації пацієнтів приватних санаторно-курортних закладів за Програмою медичних гарантій, а також розміщення виробництва протезів на території України.

Читайте також: Унікально: аби врятувати п’яту дитині і не ставити пожиттєвий протез, лікарі зробила кісткову пластику

Нагадаємо, фонд “Повернись живим” тепер може купувати засоби “активного ураження”, які є на озброєнні армій США та ЄС.

Великий Київ у Google News

підписатися