Українські читачі вперше почали надавати перевагу україномовним книжкам

20:08 27.11.2020

Вперше за часи незалежності читачі книжок в Україні почали надавати перевагу саме україномовним виданням – 32%, тоді як російську мову обирають 27%. Щоправда, тих, кому байдуже, якою мовою читати, поки що більше.

Українські читачі вперше почали надавати перевагу україномовним книжкам

Про це свідчать результати соціологічного дослідження “Читання в контексті медіаспоживання та життєконструювання”, яке опублікував Український інститут книги.

Як зазначається, ще у 2018 році книжки українською мовою обирали всього 24% читачів. Тобто, за два роки показник зріс на 8%.

Щоправда, зростання частки прихильників україномовних книжок відбулося внаслідок переходу на національну мову двомовних читачів (яким все одно) – їх кількість скоротилася з 45% в 2018 до 41% в 2020.

А частка тих, хто надає перевагу російській мові змінилася несуттєво: з 28% у 2018 році до  27% у 2020.

Серед щоденних читачів частка прихильників української та російської мов є однаковою”, – йдеться у результатах дослідження.

Дослідження показало, що українську мову обирали 74% читачів друкованих книг, 65% читачів електронних книг і 67% слухачів аудіокнижок.

Також у дослідженні зазначається, що переважна частина дітей (56%) для читання обирають українську книжку у ситуації, коли є така сама російська книжка.

Повністю з дослідженням можна ознайомитись тут, а ми вибрали з нього найцікавіші факти:

  • 8% дорослих і 13% дітей щоденно читають книжки
  • у 2020 році 34% українці хоч раз купили друковану книжку
  • за час карантину 2020 року 23% дітей-читачів почали частіше читати, а 16% – рідше
  • жінки значно частіше читають, ніж чоловіки: ніколи не читає 38% чоловіків і 28% жінок, при цьому, щодня читають 7% чоловіків і 9% жінок
  • 57% дітей читають з примусу
  • найпопулярнішими жанрами для дорослих є класика (20%) та детективи (18%), любовні романи (16%), книги з психології та саморозвитку, а також фантастика і фентезі та сучасні романи (по 15%), наукові та науково-популярні видання (14%), фахова та бізнес-література (12%).

Дослідження проводилося у два етапи: якісний етап дослідження (проводився методом фокус-групових дискусій) та кількісний етап дослідження (проводився методом масових особистих опитувань). Загалом у серпні-вересні 2020 року було проведено 8 фокус-груп з дорослими респондентами 18-59 років та 16 фокус-груп з дітьми 6-17 років.

Читайте також: “Читати нам не заборонять!”. “Справу Стуса” читали при свічках в центрі Києва 

Нагадаємо, завдяки меру столиці україномовних книг побільшало – Віталій Кличко презентував збірку крилатих фраз.

Як повідомлялось, українців обурило повідомлення, що мережа книжкових магазинів “Книгарня “Є “, яка торгувала переважно україномовними виданнями, збільшила частку книг російською мовою. 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...