Про це повідомляє Держкіно.
“Стрічка часу” — документальне кіно про вчителів та учнів, які під час військових дій продовжують навчати та навчатися, зокрема на деокупованих і прифронтових територіях. Це унікальна хроніка року з життя українських шкіл, учнів і вчителів із різних регіонів країни. Від Харкова та Запоріжжя до Києва, Чернігова, Черкас, Одеси, Миколаєва, Очакова, Кам’янського, а також містечок і селищ, таких як Буча, Бородянка, Зарічне.
Один із героїв фільму, Борис Ховряк, під час зйомок працював учителем, а сьогодні стоїть на захисті України в лавах Сухопутних військ ЗС України, як і багато інших педагогів, які стали на захист Батьківщини.
Найтрагічнішим епізодом фільму є похорон у місті Ромни на Сумщині — за два дні до того школу знищив прямим влучанням російський дрон, що забрав життя директорки, заступниці, бібліотекаря і секретарки школи.
Знятий без закадрового голосу, інтерв’ю та реконструкцій, фільм пропонує глибокий погляд на те, як українці борються за збереження освіти, за своє існування та ідентичність.
Картину знято на приватні кошти. За задумом творчої команди, “Стрічка часу” — не лише хроніка навчання під час війни. Це історія про силу нації, втілену в конкретних людських обличчях, та інструмент культурної дипломатії.
Ідею фільму про освіту в часи війни запропонувала громадська спілка “Освіторія”, яка взяла на себе обов’язки виконавчого продюсера. Виробником фільму стали 2Brave Productions.
“Ми хочемо нагадати світові, що війна в Україні триває, а її діти та вчителі платять надмірну ціну за можливість скористатися базовим людським правом — правом на освіту”, — говорить засновниця “Освіторії” Зоя Литвин.
Продюсерки стрічки – Ольга Бесхмельніцина і Наталія Лібет. Також над фільмом працювали Франсу Ле Голл та Маріон Гут (Люксембург), Рінскє Раап (Нідерланди) та Віктор Еде (Франція).
Берлінський міжнародний кінофестиваль — міжнародний кінофестиваль категорії А, який вважають одним із найпрестижніших фестивалів Європи та світу у сфері кіно. Відбувається щороку з 1951-го в лютому. У 2025 році він пройде з 13 по 23 лютого.
Читайте також: 10 раритетних фільмів, які найактивніше дивляться в онлайн-кінотеатрі Довженко-Центру
Нагадаємо, на Берлінале відбудеться світова прем’єра стрічки Олексія Радинського про окупацію ЧАЕС.