Україні загрожує блекаут через низькі запаси вугілля – НКРЕКП

10:40 04.02

Нацкомісія з регулювання у сфері енергетики та компослуг (НКРЕКП) попереджає про загрозу стабільній роботі енергоблоків теплостанцій через низькі запаси вугілля. Це може спровокувати аварію в об’єднаній енергосистемі України та призвести до запуску графіків аварійного припинення електропостачання споживачам.

Україні загрожує блекаут через низькі запаси вугілля – НКРЕКП

Про це заявляє пресслужба регулятора.

Ситуація із запасами вугілля на складах теплових електростанцій (ТЕС) залишається критичною. Щоденне зменшення запасів вугілля загрожує стабільній роботі енергоблоків ТЕС. Це може спровокувати виникнення загальносистемної аварії в об’єднаній енергосистемі України та введення в дію графіків аварійного припинення електропостачання споживачам”, – говориться у повідомленні.

Так, за даними НЕК “Укренерго”, станом на 31 січня 2021 року запаси палива на складах ТЕС з листопада 2020 року зменшилися у 5,7 разів – до 436,8 тис. т. 48% запасів вугілля зосереджено лише на двох станціях – Луганській та Слов’янській ТЕС.

Разом з цим, за даними Міністерства енергетики України, станом на 2 лютого 2021 року запаси вугілля на ТЕС становлять 431,9 тис. т (291 тис. т – газового вугілля та 140,9 тис. т – антрациту). Поточні запаси вугілля в 5,5 разів менші, ніж були на 4 лютого 2020 року (2,4 млн т).

У НКРЕКП зазначають, що для вивчення ситуації у в “Укренерго” 25 січня 2021 року ухвалено рішення про позапланові невиїзні перевірки ТОВ “ДТЕК Східенерго”, АТ “ДТЕК Дніпроенерго”, АТ “ДТЕК Західенерго”, ПАТ “Центренерго” та ПАТ “Донбасенерго”, під час яких перевірять забезпечення теплових електростанцій необхідним резервом відповідного палива для роботи в опалювальний період 2020-2021 років.

Посилаючись на пункт 40 Ліцензійних умов з виробництва електричної енергії, регулятор наголошує, що теплові електростанції зобов’язані мати необхідні резерви відповідного палива.

У разі виявлення порушень за результатами перевірок НКРЕКП обіцяє застосувати до відповідних суб’єктів господарювання санкції в рамках чинного законодавства.

Читайте також: “Тим, хто купує електроенергію у країни-агресора, має бути пред’явлена підозра”, – Порошенко 

Нагадаємо, Нагадаємо, з 1 січня до 31 березня 2021 року діятиме новий тариф на електроенергію, який становитиме 1,68 грн за 1 кВт/год. З нового року пільгового тарифу, який передбачав, що перші використані 100 кВт/год коштували 90 коп. за 1 кВт/год, вже не буде.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...