Українців визнали найбільш нещасливими в Європі

Автор: Марія Супрун
15:40 04.07

Україна стала найнещасливішою країною в Європі згідно з рейтингом Світового звіту про щастя (Global Happiness Levels 2021). Коефіцієнт щастя в нашій країні оцінили в 4,9, тоді як середній у Європі – 6,4.

Українців визнали найбільш нещасливими в Європі

Інфографіку до свіжого рейтингу Global Happiness Levels опублікував проєкт Visual Capitalist. Особливу увагу цього року було приділено пандемії COVID-19 та її наслідкам у різних державах.

Дослідники проаналізували 149 країн у період із 2018 до 2020 року. Деякі індикатори, як здоров’я і багатство, послідовно, хоча й з різними темпами зростають у всьому світі, зазначили вони.

Також враховувалися такі показники, як ВВП на душу населення і середня очікувана тривалість життя.

Крім того, дослідники намагалися визначити й нематеріальні аспекти, проводячи опитування щодо: соціальних гарантій/допомоги; свободи в життєвому виборі; сприйняття корупції в уряді та бізнесі; суб’єктивних позитивних або негативних афектів (нещодавній досвід емоцій респондентів).

Зазначається, що в найнещасливішій країні Європи – Україні – великою суспільною проблемою залишається корупція в уряді. На рівень відчуття щастя вплинули, зокрема, ситуація з безпекою, економікою, політикою.

Найщасливішою країною Європи виявилася Фінляндія (7,8). 

Глобальний рівень щастя – 5,5, що є незначним поліпшенням порівняно з попереднім звітом. Найгірший показники щастя в світі – Афганістані (2,5).

Нагадаємо, Україна увійшла до рейтингу країн, які найбільше заробили на біткоїні.

Великий Київ у Google News

підписатися