Українці й надалі зможуть перетинати кордон за внутрішнім паспортом

Автор: Марія Супрун
10:05 19.04.2022

Можливість перетину кордону на виїзд за межі країни громадянами України за внутрішнім паспортом продовжено.

Українці й надалі зможуть перетинати кордон за внутрішнім паспортом

Як повідомляє Державна прикордонна служба, таке рішення прийнято зважаючи на ситуацію, що складається на території України під час воєнного стану, коли громадяни не можуть швидко і вчасно оформити закордонний паспорт.

Саме через гуманітарні обставини та за раніше досягнутими домовленостями з суміжними країнами співробітники прикордонного відомства здійснюватимуть пропуск громадян України, в тому числі і за внутрішнім паспортним документом.

Це стосується всіх громадян, не залежно від областей, з яких вони прямують.

Виїзд  за межі України дітей, які не досягли 16-річного віку, здійснюється  за  наявності  паспорта  громадянина України або свідоцтва про народження дитини (за відсутності  паспорта громадянина України).

Водночас зазначається, що в окремих випадках під час перебування за кордоном може виникнути гостра необхідність наявності закордонного паспорта, що визначено законодавствами країн, де наші співвітчизники планують перебувати, або під час поїздок між різними країнами. Тому українцям радять враховувати різні ситуації та за можливості оформити закордонний паспорт ще до перетину кордону.

Нагадаємо, вчора була оприлюднена інформація, що українці більше не можуть виїжджати за кордон із внутрішнім паспортом.

Великий Київ у Google News

підписатися