Україна з усім світом відзначає День пам’яті і примирення

10:04 08.05.2020

8 травня Україна разом з усім світом відзначає День пам’яті і примирення, присвячений пам’яті жертв Другої світової війни 1939-1945 років. Ця дата проголошена рішенням 59-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН 24 листопада 2004 року.

Україна з усім світом відзначає День пам’яті і примирення

8 травня 1945 Антигітлерівська коаліція офіційно прийняла Акт про беззастережну капітуляцію збройних сил нацистської Німеччини, підписаний начальником оперативного штабу ОКВ генерал-полковником Альфредом Йодлем за дорученням президента Німеччини Карла Деніца.

Акт підписаний 7 травня в Реймсі (Франція), проте ратифікований наступного дня в Берліні.

В Україні День пам’яті і примирення в честь всіх жертв Другої світової за рішенням Верховної Ради відзначається щорічно з 2015 року.

Читайте також: Хто винен у Другій світовій? Українці назвали Німеччину й СРСР

Також прийнято рішення відзначати 9 травня як День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні замість встановленого з радянських часів Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років (термін «Велика Вітчизняна війна» використовували в колишньому СРСР, щоб підкреслити, що у війні 1941 – 1945 років громадяни захищали Радянський Союз як загальну Вітчизну).

Символом Дня примирення і Дня Перемоги в Україні є червоний мак. Це міжнародний символ пам’яті жертв усіх військових і цивільних збройних конфліктів.

Під час святкування Дня пам’яті і примирення в Києві і обласних центрах біля пам’ятників і меморіалів, присвячених увічненню перемоги над нацизмом і вшанування пам’яті жертв Другої світової війни 1939-1945 років, встановлюється почесна варта, а також покладаються вінки і квіти.

Нагадаємо, цього року Україна утримається від проведення масових заходів з вшанування Дня пам’яті та примирення та 75-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Таке рішення прийняла і столична влада, і центральна. Українців просять залишатись вдома.

Великий Київ у Google News

підписатися