Україна виходить на пік третьої хвилі пандемії: скільки хворих за добу може бути за 2-3 тижні

Автор: Галина Ворона
14:30 08.10.2021

На піку першої хвилі коронавірусу 28 листопада 2020 року було виявлено 16,5 тисяч осіб з коронавірусом, максимальна кількість хворих під час другої хвилі була 9 квітня – 19,8 тисяч. За минулу добу захворіли 16,3 тисяч людей – і, скоріш за все, ми лише наближаємось до піку епідемії.

Україна виходить на пік третьої хвилі пандемії: скільки хворих за добу може бути за 2-3 тижні

Про це розповів у Телегарм-каналі голова парламентського комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

За його словами, вчені Національної академії наук прогнозують, що пікових навантажень на систему охорони здоров’я країна досягне за два-три тижні – очікується 25-30 тисяч нових хворих на добу.

Ситуація контрольована, але завантаженість лікарень щодня збільшується”, – зауважив Радуцький.

Він також додав, що 97,1 % госпіталізацій припадає на тих, хто відмовився від вакцинації.

На сьогодні в Україні вакцинована приблизна четверта частина дорослого населення – 6 мільйонів людей. Тобто шанс опинитись на лікарняному ліжку у невакцинованих щонайменше вдесятеро вищий, ніж у вакцинованих людей. Це статистика. Які ще потрібні докази ефективності вакцин?” – підкреслив парламентар.

Також Радуцький звернув увагу на парадоксальну ситуацію: при шаленому зростанні захворюваності темпи вакцинації знижуються: за останню добу щеплено лише 127 тисяч громадян, хоча система готова вакцинувати більше 250 тисяч людей на добу.

Нагадаємо, у МОЗ затвердили перелік професій, для яких COVID-щеплення є обов’язковим.

Великий Київ у Google News

підписатися