Україна в центрі уваги Саміту ЄНП – Геращенко

Автор: Марія Супрун
20:05 01.06.2022

Питання війни в Україні було в центрі уваги Саміту Європейської народної партії.

Україна в центрі уваги Саміту ЄНП – Геращенко

Про це заявила співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко в коментарі журналістам.

«Україна була в центрі уваги Європейської народної партії. Не було жодного виступу, чи мова ішла про керівництво Євросоюзу в цілому, зокрема президентку Єврокомісії, Європейського Парламенту, чи представників національних урядів і парламентів, президентів, прем’єрів, спікерів чи депутатів Європейського Парламенту чи національних парламентів. Всі звертали увагу на Україну – це тема війни і підтримки зброєю, міграційна криза, спровокована цією війною, продовольча криза, в якій сьогодні велика загроза. Це усвідомлення що необхідно допомогти Україні», – сказала вона.

 

Також Геращенко підкреслила – необхідно деталізовано доносити міжнародним партнерам, що саме буде означати перемога для України.

«У перемогу для України вкладається повне відновлення територіальної цілісності і суверенітету, деокупація всіх окупованих територій, включаючи Крим, виплата репарацій, щоб ми могли відбудовувати нашу країну. І по цим сценаріям ідуть дуже серйозні дебати і дискусії, тому потрібно говорити з нашими партнерами, які усвідомлюють необхідність арешту активів, не лише олігархів, а й підприємств, які були причетні до війни. Арештувати – це одна справа, але як потім передати їх офіційно Україні, через які двосторонні угоди для того, щоб ці гроші могли піти на відбудову. Це важливо», – зазначила вона.

Делегація «Європейської Солідарності» наголосила: «українське суспільство чекає політичний сигнал – статус кандидата в члени ЄС. Не всі країни поки підтримують надання Україні статусу кандидата. Це дуже важка розмова. Серед таких україноскептиків попри підтримку України фінансову, міграційну, нашим біженцям допомагають всі країни. Це правда, але не готові надавати поки такий статус Австрія, Німеччина – йде дискусія, Франція – дуже важко йде дискусія».

«Було ніяково і соромно, що всі зустрічі починалися з питань внутрішньої політики – а що трапилося, коли вас не випускали за кордон у важливі міжнародні відрядження. Наша політична команда не збирається назовні виносити все це інтриганство, тому що усвідомлюємо, що все це б’є по Україні, ставили крапку і говорили, що наша задача – боротися за Україну. Наш меседж до Європейського Союзу ключовий – надання Україні статусу кандидата буде означати, що Україна бере на себе зобов’язання відповідати цим принципам», – говорить Геращенко.

Нагадаємо, Петру Порошенку з третьої спроби вдалося перетнути кордон і виїхати з України.

Великий Київ у Google News

підписатися