Україна – у зоні ризику через COVID-19. З 1 липня українців у ЄС не чекають

16:59 27.06.2020

Всесвітня організація охорони здоров’я віднесла Україну до переліку країн з високими темпами поширення COVID-19. Можливо, саме тому ЄС не відкриє кордони для українців з 1 липня.

Україна – у зоні ризику через COVID-19. З 1 липня українців у ЄС не чекають Фото: УНІАН

Як це повідомляє Телеграм-канал МОЗ Коронавірус-інфо, у списку країн зі значними темпами поширення коронавірусу також опинилися Албанія, Азербайджан, Боснія і Герцеговина, Вірменія, Північна Македонія, Казахстан, Киргизстан, Косово, Молдова і Швеція.

Українців просять дотримуватись рекомендацій МОЗ, стежити за особистою гігієною та не забувати, що карантин досі діє.

У той же час Politico повідомляє, що Європейський союз з 1 липня відкриє зовнішні кордони для громадян менше ніж 20 країн. Україна до їх числа не входить.

За даними видання, кордони ЄС відкриються для громадян країн, в яких рівень захворюваності на коронавірус дорівнює або нижче середнього показника по ЄС за два тижні на 100 тисяч осіб.

Список буде оновлюватися кожні два тижні, країни будуть додаватися з урахуванням епідеміологічної ситуації.

За даними NYT, в цей список потрапили Алжир, Австралія,Канада, Грузія, Японія, Чорногорія, Марокко, Нова Зеландія, Руанда, Сербія, Південна Корея, Таїланд, Туніс, Уругвай, Андорра, Сан-Марино, Монако, Ватикан. Китай попаде у список, якщо відкриє свої кордони на взаємній основі.

Читайте також: МАУ відновлює міжнародні перевезення – напрямки 

Нагадаємо, Україна відкрила кордони з 15 червня і поділила країни в залежності від епідемситуації на “зелені” та “червоні” зони. Після прильоту з “зеленої зони” пасажири не проходять обсервацію або самоізоляцію в Україні. Пасажири, які прибули з “червоної зони”, повинні будуть проходити в Україні обов’язкову обсервацію 14 діб. 

Українцям, що люблять подорожувати світом, буде легше розібратись, у яку країну можна в’їжджати, а у яку – ні, завдяки інтерактивній онлайн-карті, яку розробило МЗС.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...