Україна та ЄС підписали угоду про “відкрите небо”: що це означає

Автор: Тетяна Сененко
12:38 12.10

Україна та Європейський Союз підписали довгоочікувану угоду про Спільний авіаційний простір, відому як угоду про “відкрите небо”.

Україна та ЄС підписали угоду про “відкрите небо”: що це означає

Церемонія підписання відбулась в рамках саміту Україна-ЄС 12 жовтня у Києві.

З української сторони угоду підписав прем’єр-міністр Денис Шмигаль, зі сторони ЄС – глава дипломатії Жозеп Боррель та посол Словенії в Україні Томаш Менцин.

Угода про “відкрите небо” має на меті урівняти у деяких правах українські та європейські авіакомпанії, зняти монополію на окремі маршрути, встановлену двосторонніми договорами, полегшити відкриття нових маршрутів між українськими та європейськими містами, та як наслідок – має зменшити ціни на квитки.

Читайте також: У Києві почався саміт Україна – ЄС (ФОТО)

У ЄС наголошують, що одним з наслідків підписання угоди має бути вхід до України нових лоукост-авіаліній та підвищення туристичної привабливості України.

До слова, Угода була парафована ще у 2013 році, проте досі не була підписана через британсько-іспанську суперечку щодо належності Гібралтара.

Нагадаємо, п’ятий Президент, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко закликав владу приділити особливу увагу майбутньому Саміту Україна-ЄС

За його словами дуже важливо, щоб ми приділили особливу увагу цьому Саміту і дуже шкода, що уряд не цікавить думка всієї Верховної Ради щодо бачення результатів, які треба досягнути на саміті. А це, на переконання Порошенка,  має бути спільна протидія “Північному потоку-2″,  посилення санкцій проти Російської Федерації.

Великий Київ у Google News

підписатися