Україна отримає трирівневу систему захисту для боротьби з дронами та ракетами

Автор: Оксана Тупальська
15:58 19.10.2022

Засоби для збивання ракет, дронів-камікадзе та порушення їхніх налаштувань під час польоту у повітрі отримає Україна від закордонних партнерів.

Україна отримає трирівневу систему захисту для боротьби з дронами та ракетами
оренда квартири Київ

Про необхідність допомоги заговорили після обстрілів дронами Києва. Про забезпечення ними говорив генеральний секретар НАТО Енс Столтенберг.

Як захищатимуть мирні міста розповів воєнний експерт, полковник запасу ЗСУ Сергій Грабський в ефірі телеканалу “Настоящее время”.

“Трирівнева система передбачає на первинному рівні боротьбу з дронами та низьколітаючими і низькошвидкісними цілями, на другому рівні – це боротьба з крилатими ракетами та на третьому – боротьба з балістичними ракетами і повітряними суднами противника”, – пояснив Грабський.

Першою групою зброї проти російських вбивць є так звані антидронові рушниці та засоби для відстрілювання ворожих
засобів з землі.

“Це системи, які створюють активні перешкоди та руйнують систему управління дроном. Тоді він просто приземлюється, втративши керування без продовження виконання його місії. У випадку “шахідів” – система перекриває діапазон частот, та дозволяє нейтралізувати все, що рухається. Частоти можна регулювати відповідно до потреби. Також будуть спеціальні дрони, які збиватимуть ворожі дрони агресора. До них – зенітно-кулеметні системи, які були під час Другої Світової війни. Плюс – застосування елементів залізного купола”, – розповів Грабський.

Читайте також: ППО збила кілька ворожих ракет над Києвом

Згаданий залізний купол – це система, що використовує касету з боєприпасами, яка в небі перехоплює ворожий дрон, та підриває його в повітрі. Таким методом можна перехоплювати ракети, які стріляють на відстань 300-500 км. Для знищення балістичних ракет система не пристосована.

“Балістичні ракети іранського виробництва, які стріляють до 2 тисяч кілометрів потребують застосування сил протиповітряної оборони країни”, – підсумував воєнний експерт.

Водночас, в якості пасивного захисту в Україні вже створили інтернет-додатки. В них громадяни можуть надсилати
повідомлення про проліт дронів, аби їх могли збивати навчені фахівці.

“Застосування дронів є терором проти мирного населення. 50 кг вибухівки здатні вчинити вагому шкоду для громадянських споруд. Запалені ментальності кремлівського режиму чомусь сподіваються, що таким чином вони спричинять хвилю масових протестів, які, за їхнім задумом, мають призвести до того, що українське населення буде вимагати припинення війни, підписання мирних угод на будь-яких умовах. Дивно, що вони досі вірять у ці казки”, – зазначив Грабський.

Нагадаємо, воєнні експерти назвали ключові методи боротьби з дронами, якими обстрілює Київ РФ. Серед них – співпраця з США та Ізраїлем.

Великий Київ у Google News

підписатися