Україна отримала перші 2 млн доз вакцини Moderna

Автор: Марія Супрун
13:23 18.07

Сьогодні, 18 липня, в Україну прибули 2 000 040 доз американської вакцини проти коронавірусу Moderna. Цю партію надав уряд Сполучених Штатів у межах глобальної ініціативи з рівного доступу до вакцин COVAX.

Україна отримала перші 2 млн доз вакцини Moderna

Про це повідомляє ЮНІСЕФ.

Вакцину використовуватимуть мобільні бригади, які щеплюватимуть організовані колективи та професійні групи. Цим препаратом потрібно робити два щеплення з інтервалом у 28 днів.

Зазначимо, що вакцина Moderna поки не зареєстрована в Україні. Для реєстрації препарату його виробник повинен звернутися до державного регулятора з відповідною заявою.

Як повідомляє Громадське з посиланням на коментар МОЗу, наразі ведуться перемовини з виробником, щоб зареєструвати вакцину. Водночас поки відомство вирішило дозволити вакцинацію цим препаратом, оскільки Moderna була схвалена для екстреного застосування регуляторами ВООЗ, США та Європи.

«Відповідно до чинного законодавства, ми маємо право використовувати незареєстровані в Україні ліки у разі надзвичайної ситуації», — зазначив нам речник МОЗ Роман Борщ.

Нагадаємо, в Україні наступного тижня почнеться п’ятий етап кампанії з вакцинації від COVID-19.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...