Карантин, день 493. Під час 5 етапу вакцинації дозволять щепити дітей – коли він стартує

Автор: Марія Супрун
08:55 18.07

В Україні наступного тижня почнеться п’ятий етап кампанії з вакцинації від COVID-19, коли щеплюватимуть всіх охочих від 18 років. Під час цієї хвилі вакцинації дозволять щепити дітей.

Карантин, день 493. Під час 5 етапу вакцинації дозволять щепити дітей – коли він стартує

Як повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький у Facebook, в Україні поступово збільшуються темпи вакцинації. У липні кількість вакцинацій вийшла на майже 120 тис. щодня.

Наступного тижня стартує п’ятий етап вакцинальної кампанії, коли щепити почнуть усіх бажаючих від 18 років. Найближчим часом, за словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, очікується постачання значних обсягів вакцин до України – 8 млн доз до кінця липня. Це дає надію на масштабування кампанії з вакцинації“, – зауважив депутат.

Крім того, як заявив керівник національної програми імунізації Центру громадського здоров’я Олександр Заїка, під час п’ятої хвилі вакцинації від COVID-19 дозволять щепити дітей. Здебільшого це буде вакцина Pfizer.

Так, буде дозволятися дітям, але потрібно буде дивитися по нашим рекомендаціям, по рекомендаціям технічної групи експертів з імунопрофілактики, яким саме дітям в першу чергу треба буде надавати перевагу… Якщо ми говоримо про дітей від 12 до 16 років, то ми знаймо, що це Pfizer“, – сказав він.

Також Заїка повідомив, що МОЗ вже затвердило алгоритм, за яким буде використовуватися вакцина Pfizer для дітей.

Ми вже ухвалили за основу алгоритм, як ми будемо використовувати вакцину Pfizer серед дітей віком від 12 років. Ми знаємо, що від 9 липня затверджена вже оновлена інструкція, Pfizer можна буде використовувати по двохдозній схемі для дітей віком від 12 років, але є певні умови, за яких це можна робити“, – сказав він.

Нагадаємо, в столиці відкрили онлайн-запис на щеплення вакциною Pfizer. Але поки що щеплення доступне лише для киян віком від 60 років.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...